KULTÚRA: DOSKY 2014 ocenili Činohru SND
Bratislava/Nitra 27. septembra (TASR) – Veľkú spokojnosť po piatkovom (26.9.) udeľovaní divadelných cien sezóny 2013/2014 DOSKY mohli pociťovať zástupcovia Slovenského národného divadla (SND). Činohra SND triumfovala v piatich z celkovo ôsmich kategórií. Divadelní kritici i teoretici sa zhodli, že Činohra SND ponúkla najlepšiu inscenáciu, réžiu, ženský a mužský herecký výkon i objav sezóny. “DOSKY 2014 boli hlavne o víťazstve inscenácie Láskavé bohyne. Hra získala titul Najlepšia inscenácia, ale aj víťazstvo v kategórii Najlepšia réžia pre Michala Vajdičku a najlepší mužský herecký výkon pre Ľuboša Kostelného,” bilancoval PR manažér SND Branislav Šanta. Vyzdvihol takisto cenu v kategórii Najlepší ženský herecký výkon, ktorý si odniesla Zdena Studenková. Tá prepožičala svoju tvár postave kontroverznej Leni Riefenstahl v inscenácii hry Valerie Schulczovej a Romana Olekšáka Leni. Ocenenie Objav sezóny získala Činohra SND vďaka Danielovi Majlingovi a Miriam Kičiňovej za dramaturgiu inscenácie Desatoro. em ed
Odporúčané články
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.