Za posledných 24 hodín vybavili na hranici s Ukrajinou takmer 12-tisíc osôb
Za posledných 24 hodín vybavili na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny na Slovensko celkovo 11 896 osôb. Celkový počet vybavených vstupujúcich osôb na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko od vypuknutia konfliktu do 6:00 dnešného dňa tak stúpol na viac ako 165-tisíc. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.
Za posledných 24 hodín na hraničnom priechode Ubľa (okr. Snina) vybavili 3 125 osôb. „Vybavovací proces prebieha priebežne, čakacia doba sa pohybuje okolo jednej hodiny,“ skonštatovala policajná hovorkyňa. Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké (okr. Sobrance) je vybavovací proces spomalený z dôvodu colnej kontroly na území Ukrajiny. Za posledný deň do dnešnej šiestej hodiny tu na vstupe zo susednej krajiny vybavili 7 519 osôb. Na hraničnom priechode Veľké Slemence (okr. Michalovce) vybavili za posledných 24 hodín ďalších 1 252 osôb. „Vybavovací proces prebieha plynule bez čakania,“ dodala Bárdyová.
Zdroj: (SITA, mt;ks)
Odporúčané články
Medzi Bratislavou a Košicami spustili nové letecké spojenie. Prvý let smeroval z hlavného mesta do metropoly východu, následne lietadlo s cestujúcimi z Košíc smerovalo do Bratislavy. Odštartovala tak vnútroštátna linka, ktorá prepojí dve najväčšie mestá na Slovensku. Linka bude lietať deväťkrát týždenne, cestujúcich odvezie moderný Airbus A321. Jeho kapacita je 239 sedadiel. Obsadenosť prvého letu z Košíc dosiahla 97 percent, letieť sa ním chystalo 233 cestujúcich.
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Až 20 stredných odborných škôl z celého Slovenska a viac ako 40 súťažiacich sa zapojilo do Majstrovstiev Slovenska Body Art 2025, ktoré sa konalo 7. – 8. novembra 2025 v priestoroch Clarion Congress Hotela v Bratislave. Súťaž patrí medzi najvýraznejšie podujatia pre žiakov stredných odborných škôl v oblasti vizáže, hairstylingu a bodypaintingu.

