Ruské sily zaútočili na evakuačný vlak
Osobný evakuačný vlak, ktorý mal vyzdvihnúť utečencov z východnej Ukrajiny, sa ocitol pod paľbou ruských síl. Ukrajinský národný železničný dopravca informoval, že útok pri železničnej stanici Brusyn v Doneckej oblasti neprežil sprievodca vlaku a ďalšieho zraneného zamestnanca previezli do nemocnice.
Vlak mal na železničnej stanici Lyman vyzdvihnúť obyvateľov evakuovaných z Doneckej a Luhanskej oblasti vrátane sto detí. Železničná spoločnosť, ktorú cituje spravodajský portál BBC, uviedla, že „vyvíja maximálne úsilie“ na evakuáciu všetkých cestujúcich a posádky vlaku, ako aj evakuovaných osôb na stanici.
Zdroj: (SITA, ns;bn)
Odporúčané články
Krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v stredu prisľúbili nákup amerických zbraní pre Ukrajinu v hodnote stoviek miliónov dolárov. Ruského prezidenta Vladimíra Putina zároveň vyzvali, aby prestal so „siláckymi rečami“ a začal vážne mierové rokovania.
V stredu 19. novembra došlo v ranných hodinách k vykoľajeniu vlaku ZSSK. Ako informoval portál railpage.net, keďže došlo k poškodeniu trate, možno očakávať meškania vlakov a nástupištia č. 1 a č. 2 sú mimo obsluhy.
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.


