Každá kríza je podľa Hegera pre krajinu veľkou príležitosťou, aby sa posunula výrazne dopredu
Každá kríza je pre krajinu veľkou príležitosťou, aby sa posunula výrazne dopredu. Pri príležitosti prvého rokovania Rady vlády SR pre konkurencieschopnosť a produktivitu to uviedol predseda vlády Eduard Heger. Ako poznamenal, táto rada by mala byť motorom ekonomického rozvoja Slovenska. „Veľmi si prajem, aby Slovensko prinášalo aj vďaka práci tejto rady nové investície, rozvoj podnikateľského prostredia, aby sa rozvíjali odvetvia s vyššou pridanou hodnotou,” uviedol.
„I keď tu máme tému, ktorá prehluší všetko ostatné, a to je vojna na Ukrajine a ruská agresia, tak nemôže ostatný život ostať stáť. My naďalej chceme zvyšovať životnú úroveň, a preto postupne pokračujme v plnení programového vyhlásenia vlády,” poznamenal v súvislosti so vznikom rady minister hospodárstva Richard Sulík. Ako zdôraznil, on sám dúfa, že dokumenty, ktoré bude rada schvaľovať budú nielen významné, ale budú aj pre všetkých zúčastnených záväzné.
Rada má 23 členov, prevahu v nej majú zástupcovia súkromného sektora. Ako doplnil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec, aktuálne má zriadené štyri pracovné skupiny, a to pre zlepšovanie podnikateľského prostredia, podporu exportu a investícií, pre ekonomickú diplomaciu a jednotnú prezentáciu Slovenska v zahraničí, pre vzdelávanie a pre inovácie. Zasadať bude trikrát do roka.
Zdroj: (SITA, qq;zol)
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Západ hostila nezabudnuteľné podujatie pod názvom Halloween na Terase, ktoré prilákalo mladších aj starších obyvateľov Terasy. Miestom osláv sa stal areál okolo Átrium klubu v Zuzkinom parku, kde sa návštevníci tešili z pestrého programu, pripraveného práve na počesť jedného z najobľúbenejších sviatkov roka.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.