MONITOR: Prezidentom odvolaná členka Súdnej rady sa obrátila na Ústavný súd
Bratislava 18. septembra (TASR) – Bývalá nominantka exprezidenta Ivana Gašparoviča v Súdnej rade Gabriela Šimonová sa obrátila na Ústavný súd SR so sťažnosťou, pretože ju prezident Andrej Kiska po svojom nástupe do funkcie odvolal zo Súdnej rady bez zdôvodnenia. Informovala o tom dnes televízia TA3. “Nech sa vyrieši situácia, či je to správne, nie je to správne, či to bol dobrý postup, ústavne konformný,” povedala Šimonová pre televíziu. Jej sťažnosť bola podľa hovorkyne Ústavného súdu Anny Pančurovej pridelená náhodným výberom sudcovi spravodajcovi, ktorý ju pripravuje na predbežné prerokovanie v senáte. Prezidentská kancelária rešpektuje, že Šimonová využila svoje zákonné právo. “Trochu to prekvapuje len kvôli tomu, lebo také isté tri sťažnosti proti tomu, že boli odvolaní zo Súdnej rady, boli podané v nedávnej dobe. Jedna z tých sťažností bola vzatá späť a o druhej sa rozhodlo tak, že sťažnosť je zjavne neopodstatnená,” povedal televízii poradca prezidenta Ján Mazák. pec ed
Odporúčané články
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa stali hlavnými víťazmi 31. ročníka celoslovenskej súťaže Stavba roka 2025. Aktuálny ročník potvrdil silné zastúpenie a kvalitu projektov v regiónoch, pričom viacero prestížnych ocenení smeruje na východné Slovensko.