V Košiciach je vyhlásené zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov. Čo to pre občanov znamená?
Okresné riaditeľstvo Hasičského zboru v Košiciach, pristúpilo k vyhláseniu času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na pozemkoch s porastom a lesných pozemkoch. Opatrenie prijali, vzhľadom na zvýšený počet výjazdov hasičských jednotiek súvisiacich s požiarom trávnatých plôch. Do platnosti vstúpilo od 23. marca do odvolania v územnom obvode Košice I až IV. V tejto súvislosti je každý občan povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.
Čo sa zakazuje?
- fajčenie a používanie otvoreného plameňa na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru;
- vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov;
- zakladať oheň na miestach, kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia;
- spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.
Vlastníci či správcovia lesov a lesných pozemkov sú povinní najmä zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, a to najmä v mimopracovnom čase a v dňoch pracovného pokoja.
Zdroj: (OR HZ v Košiciach, vu)
Odporúčané články
Obyvatelia a cestujúci mestskou hromadnou dopravou sa stále častejšie stretávajú s nepríjemnými obmedzeniami spôsobenými aktmi vandalizmu na vozidlách MHD. Tento problém sa objavuje vo forme nelegálnych nápisov na autobusoch a električkách.
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach (UNLP) od 1. novembra 2024 až do odvolania zakázala návštevy na svojich oddeleniach. Toto opatrenie bolo zavedené na základe aktuálnej epidemiologickej situácie s cieľom prevencie šírenia respiračných ochorení počas sviatočného obdobia.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.