O dočasne útočisko vo štvrtok požiadalo 1 199 osôb prichádzajúcich z Ukrajiny
O dočasne útočisko vo štvrtok na Slovensku požiadalo 1 199 osôb prichádzajúcich z Ukrajiny. Celkovo tak urobilo už viac ako 52-tisíc osôb, ktoré prekročili slovensko-ukrajinskú hranicu. Hraničnými priechodmi prešlo vo štvrtok spolu 707 mužov, 1 925 žien a 1 083 detí. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 255 príslušníkov Prezídia Policajného zboru, 60 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 112 colníkov, 405 vojakov, dvaja duchovní, 182 dobrovoľníkov a 69 príslušníkov zahraničných zložiek. Zároveň bolo vypravených 35 autobusov, ktoré prepravili 1 182 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. Za štvrtok bolo ubytovaných 126 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 10 108 lôžok. Slovensko-ukrajinskú hranicu od začiatku konfliktu prekročilo už takmer 270-tisíc utečencov.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Verejný ochranca práv (VOP) Róbert Dobrovodský napadne zákon o meste Košice na Ústavnom súde (ÚS) SR. V utorok (28. 4.) prijatá novela podľa neho porušuje rovnosť volebného práva obyvateľov a právo kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) na rovnaký prístup k voleným funkciám.
Veľkoplošná oprava vozovky na ceste I. triedy I/16 medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu sa začne od štvrtka (9. 4.) a potrvá zhruba mesiac. Oprava zahŕňa celý ľavý jazdný pás vrátane krajnice a bude prebiehať etapovito, čiže doprava bude vždy vedená v tom jazdnom pruhu, v ktorom sa aktuálne nebude pracovať. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).
Hasiči majú v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice na Triede SNP v pondelok cvičenie, ide o simulovaný požiar. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint.