Rozprávkový večer v knižnici – Noc s Andersenom
Knižnice v piatok 1. apríla 2022 opäť ožijú rozprávkovým večerom. Knihovníci z celej Európy ho pripravujú pre svojich čitateľov pri príležitosti narodenia rozprávkara Hansa Christiana Andersena.
Rozprávková noc, známa ako Noc s Andersenom bude v košickej knižnici prebiehať v piatich mimoškolských pobočkách. „Zapoja sa pobočky v OD Mier na Námestí Jána Mathého, pobočka v OC Merkúr na Němcovej 28, ďalej pobočky Humenská 9, Nezábudka na Poľovníckej 8 a samozrejme naša najväčšia, centrálna pobočka LitPark v areáli Kulturparku na Kukučínovej 2,“ informuje Kamila Prextová, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.
Podujatie patrí malým čitateľom, ktorí knižnicu pravidelne navštevujú a veľa čítajú. „Toto zábavné celovečerné podujatie je vlastne ich odmenou. Výber je preto v kompetencii našich knihovníčok, ktoré presne vedia, kto si tento rozprávkový zážitok naozaj zaslúži,“ zdôvodňuje výber účastníkov Kamila Prextová.
„Čo sa týka programu, každá pobočka začína individuálne, podľa vlastného časového harmonogramu, prezradím, že v LitParku sa to bude hemžiť malými čarodejníkmi, keďže ich témou je Harry Potter, v pobočke Merkúr sa budú spoznávať zvieratká s témou Nie je zviera ako zviera, v pobočke OD Mier to budú vtáčiky z rozprávok H. CH. Andersena a tiež Cisárove nové šaty, Nezábudku navštívia indiáni a nakoniec deti v pobočke na Humenskej zažijú strašidelné Košice,“ uviedla k programu Kamila Prextová s tým, že deti okrem knižničného programu zažijú napríklad spoločnú návštevu košickej ZOO, večernú prechádzku centrom starého mesta či návštevu televíznych štúdií.

Zdroj: (Knižnica pre mládež mesta Košice)
Odporúčané články
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.
V dôsledku výstavby apartmánového domu na Námestí osloboditeľov vznikol na Palárikovej ulici problém s parkovaním. V súčasnosti majú tri parkoviská na tejto ulici povahu návštevníckeho parkoviska v pásme BN. Cez deň je parkovanie na týchto parkoviskách spoplatnené, v noci bezplatné. Nové VZN prijaté na zastupiteľstve 13. novembra zmení parkovanie na dvoch z troch parkovísk.

