Od začiatku konfliktu prekročilo slovensko-ukrajinské hranice takmer 334-tisíc osôb
Od začiatku konfliktu prekročilo slovensko-ukrajinské hranice takmer 334-tisíc osôb, o dočasné útočisko na Slovensku požiadalo skoro 68-tisíc z nich. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Hraničnými priechodmi prešlo vo štvrtok 14. apríla 641 mužov, 1 884 žien a 903 detí. O dočasné útočisko požiadalo 530 osôb. Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 108 policajtov, 82 hasičov, osem colníkov, 332 vojakov, dvaja duchovných, 177 dobrovoľníkov, 36 príslušníkov zahraničných zložiek a 11 zamestnancov migračného úradu.
Zároveň vypravili 85 autobusov, ktoré prepravili 896 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenska. Vlakovou dopravou prepravili 802 osôb. Vo štvrtok nebol nikto ubytovaný a voľné kapacity sú na úrovni 12 489.
Zdroj: (SITA, kh;adz)
Odporúčané články
Uzávera potrvá od pondelka 10. novembra do stredy 12. novembra. Ako mestské lesy uviedli na sociálnej sieti, úsek bude uzavretý obojsmerne, vždy v čase od 7:00 do 16:00 hod.
Až 20 stredných odborných škôl z celého Slovenska a viac ako 40 súťažiacich sa zapojilo do Majstrovstiev Slovenska Body Art 2025, ktoré sa konalo 7. – 8. novembra 2025 v priestoroch Clarion Congress Hotela v Bratislave. Súťaž patrí medzi najvýraznejšie podujatia pre žiakov stredných odborných škôl v oblasti vizáže, hairstylingu a bodypaintingu.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od dvoch nehôd mestskej hromadnej dopravy po protest proti progresivizmu. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.

