Ukradnuté auto nabúral a ušiel
Poriadne si zavaril 25-ročný Košičan. Najprv na Pekinskej ulici na Ťahanovciach ukradol zaparkované auto značky Volkswagen Passat a o chvíľu na to s ním o ulicu nižšie na Maďarskej nabúral do stĺpu verejného osvetlenia.
Majiteľovi auta spôsobil škodu asi 2000 eur. Poľahčujúcou okolnosťou zrejme pre neho nebude ani to, že keď si uvedomil, čo sa stalo, vzal nohy na plecia. „Šofér ušiel, preto prišli okrem dvoch áut obvodnej polície aj kriminalisti a policajní kynológovia,“ opísal nám situáciu Marek Holováč, ktorý býva v paneláku blízko nehody.
Netrvalo však dlho a polícia podozrivého mladíka zadržala. Momentálne sa nachádza v cele predbežného zadržania. Čelí trestnému stíhaniu pre neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.
(KUP)
Foto: Jakub Jesenský
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach (RÚVZ Košice) vyzýva fyzické osoby – podnikateľov, právnické osoby a fyzické osoby – občanov na vykonanie celoplošnej preventívnej deratizácie.
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach dosiahla významný posun v liečbe myómov maternice. Za uplynulých deväť mesiacov tu metódou MYOBLATE úspešne vykonali 110 rádiofrekvenčných ablácií, čo potvrdzuje rastúci význam miniinvazívnych zákrokov v gynekológii.