Severná Kórea potvrdila ďalších 15 úmrtí v dôsledku horúčky
Severná Kórea potvrdila ďalších 15 úmrtí a rast počtu pacientov s horúčkami. Od štvrtka, kedy Pchjongjang prvýkrát priznal, že v krajine sa šíri ochorenie COVID-19, tak počet potvrdených obetí horúčok vzrástol na 42.
Štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že v krajine pribudlo ďalších 296 180 pacientov s horúčkami, čiže ich celkový počet stúpol na 820 620. Z nich sa 496 030 už zotavilo a 324 550 sa podľa agentúry KCNA stále lieči. Horúčky sa v Severnej Kórei prudko šíria od záveru apríla. Niektorí experti hovoria, že na ochorenie COVID-19 môže v Severnej Kórei zomrieť veľa ľudí, ak krajina okamžite nedostane zo zahraničia vakcíny, lieky a ďalší zdravotnícky materiál.
Zdroj: (SITA, bn)
Odporúčané články
Štát, mestá aj obce obstarávajú od minulého leta výrazne menej transparentne. Počet súťaží na bežné tovary a služby klesol na tretinu oproti počtu spred augusta 2024. Dôvodom sú zmeny, ktoré pre verejné obstarávanie presadil vtedajší minister investícií Richard Raši (Hlas-SD). Uviedla to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že na tieto riziká už vtedy upozorňovala. Po roku zanalyzovala spolu s kanceláriou AGM Partners zmeny v nákupoch. Výsledky podľa nadácie nepotešia najmä v čase konsolidácie, kde sa ráta každé euro.
V Košiciach začalo fungovať jedinečné Centrum integrovaných zdravotno-sociálnych služieb, ktoré ponúka koordinovanú podporu na jednom mieste.
V súčasnosti sa obyvatelia Košíc sťažujú na zvýšenú kriminalitu. Štatistiky by mohla zlepšiť aj prítomnosť žandárov v meste. Zaujímalo nás preto, kedy ich v meste uvidíme a aké budú mať kompetencie. Otázky sme adresovali Ministerstvu obrany SR a Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Košiciach.

