Z espressa Múzeum je reštaurácia
Priestory bývalého espressa Múzeum vedľa Katovej bašty na Hrnčiarskej ulici sú po vyše roku opäť otvorené verejnosti. Namiesto kaviarne je tam však reštaurácia.
Novú reštauráciu s názvom Rodosto otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii v stredu tohto týždňa. Jej majiteľom je košická spoločnosť M-Folk, ktorá vlastní na Hlavnej ulici kaviareň Cavearia Theatru.
Priestory vôbec nepripomínajú niekdajšie espresso Múzeum, ktoré tam sídlilo od roku 1991 do vlaňajšieho apríla. “Všetko je úplne vynovené, môže sa o tom presvedčiť každý, kto k nám zavíta. S tým, čo tu bolo predtým, sa to nedá porovnať,” povedal nám konateľ spoločnosti M-Folk Michal Baltes. V Rodoste sa chcú orientovať hlavne na podávanie jedál pripravovaných vo vlastnej kuchyni.
Podľa zmluvy medzi firmou M-Folk a Košickým samosprávnym krajom (KSK), ktorému budova patrí, mala byť prestavba ukončená do Silvestra minulého roku. Keďže však išlo o historické priestory a stavbári museli dodržiavať presné postupy určené pamiatkármi, súhlasilo vedenie KSK s tým, že renovácia potrvá dlhšie.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
Obyvatelia košickej mestskej časti Nad jazerom, ako aj ďalší návštevníci, získajú nový priestor na aktívny oddych. V známej rekreačnej lokalite pri splave bude vybudovaná moderná pumptracková dráha a inkluzívne ihrisko. Celková suma tohto projektu bude 321-tisíc eur.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti, že od pondelka 4. mája 2026 nastanú zmeny v prevádzke niektorých električkových a autobusových liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).