Z autobusov vystupujú do špinavého snehu
Od začiatku snehovej kalamity už uplynuli takmer dva týždne, desať dní už nesnežilo. Napriek tomu však problémy s neodprataným snehom trvajú.
Okrem stále nedostatočne očistených parkovísk sú Košičania nespokojní aj s tým, ako je stále (ne)odstránený sneh aj z viacerých zastávok autobusov.
„Dnes som sa viezol dlhým kĺbovým autobusom linky číslo 17. Prekvapili ma nástupištia na zastávkach Hlavná pošta, Slovenský rozhlas a Radnica Starého Mesta na Moyzesovej ulici. Sneh je síce odprataný, ale asi iba pre krátke autobusy. Pri dlhých siaha očistená časť zastávky len po tretie dvere od vodiča. Kto vystupuje vzadu, za „harmonikou“, má smolu. Buď prejde do prednej časti vozidla a skúsi vystúpiť, kým šofér nezavrie dvere, alebo vystúpi do kopy snehu a riskuje, že sa pošmykne priamo pod autobus,“ napísal nám náš čitateľ.

Magistrát mlčí
Priamo na mieste sme zistili, že čitateľ mal pravdu. Boli sme svedkami toho, ako ľudia vystupovali do zamrznutej kopy špinavého snehu, ktorú tam nahrnuli pri odpratávaní. Ak mali šťastie a vodič zastavil ďalej od chodníka, mohli kopu obísť.
Keďže autobusové zastávky spravuje mesto, obrátili sme sa s otázkami na magistrát. Zaujímalo nás, prečo ešte stále nie sú od snehu očistené celé autobusové zastávky, aké má zmluvná firma, teda Kosit, termíny na odpratanie snehu zo zastávok a z verejných priestranstiev a kedy budú nástupištia na zastávkach celé očistené. Pýtali sme sa aj na to, či sú v zmluve s Kosit-om definované aj sankcie za jej neplnenie vrátane nedodržiavania termínov.
Odpovedí z magistrátu sme sa do uzávierky nedočkali.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Redakcia KOŠICE: DNES pre vás pripravila veľké porovnanie alternatívnych spôsobov dopravy a cien spolujazdou, vlakom, autobusom, autom a lietadlom.
Symbolicky na Medzinárodný deň študentstva a v deň výročia študentských protestov, ktoré pred 36 rokmi odštartovali Nežnú revolúciu vzniklo dnes v Košiciach Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ).
Kybernetický útok na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky patrí podľa Asociácie kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky (AKI) k najvážnejším varovaniam pre štát za posledné roky. Incident spôsobil nasadenie štátnych kybernetických špecialistov z jednotiek CSIRT v rámci Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) a z Národného bezpečnostného úradu (SK-CERT).


