Únia uvoľnila Ukrajine makrofinančnú pomoc v sume 600 miliónov eur
Európska únia (EÚ) v piatok pre Ukrajinu uvoľnila 600 miliónov eur v rámci makrofinančnej pomoci. Ide o dlhodobé úvery za veľmi priaznivých podmienok. Informovala o tom na svojej internetovej stránke Európska komisia (EK), ktorá uviedla, že táto pomoc zväčšuje makroekonomickú stabilitu Ukrajiny a podporuje pokračovanie činnosti štátu v kritickom okamihu.
„V tomto extrémne náročnom období EÚ neochvejne podporuje Ukrajinu a jej odvážny ľud. Dnes sme uvoľnili 600 miliónov eur v rámci núdzovej makrofinančnej pomoci na pokrytie akútnych finančných potrieb Ukrajiny,“ uviedla šéfka EK Ursula von der Leyenová.
„Európa neustupuje od podpory Ukrajiny, ktorá čelí neúprosnej vojenskej agresii zo strany Ruska,“ povedal výkonný podpredseda EK pre ekonomiku Valdis Dombrovskis. Dodal pritom, že od začiatku ruskej invázie EÚ poskytla na pomoc Ukrajine a jej ľudu už 4,1 miliardy eur.
Zdroj: (SITA, ab;qq)
Odporúčané články
V priestoroch železničnej stanice v Košiciach zasahovala v nedeľu 3. mája vo večerných hodinách hliadka mestskej polície. Dôvodom bol nález dvoch maloletých detí, ktoré sa na mieste pohybovali bez sprievodu dospelej osoby.
Vo veku 81 rokov zomrel Jozef Gima starší, dlhoročný manažér a bývalý majiteľ potravinárskeho podniku Ryba Košice. Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu 22. apríla o 12:00 v obradnej sieni na verejnom cintoríne v Košiciach.
Hasiči majú v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice na Triede SNP v pondelok cvičenie, ide o simulovaný požiar. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint.