VIDEO: Chcel uniesť dieťa v MHD
Odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach vykonáva šetrenie vo veci zločinu únosu v štádiu pokusu, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ dňa 22.06.2016 okolo 14:40 hod. v autobuse MHD linky č.52, pred zástavkou Moldavská cesta v Košiciach.
Páchateľ chytil za ruku štvorročného chlapca, ktorý cestoval so svojou matkou a mladším synom v autobuse. Tohto sa snažil z autobusu vytiahnuť v čom mu zabránili matka dieťaťa a náhodný cestujúci muž, ktorý podozrivého po otvorení dverí z autobusu vytlačil von.
Pátranie po podozrivom mužovi bolo ukončené po tom, ako sa sám prihlásil. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, dnes sa na útvar PZ dostavil 46-ročný muž z Turne nad Bodvou, tohto času žijúci bez prihlásenia v Košiciach. Na políciu prišiel po vzhliadnutí fotografií na sociálnej sieti Facebook, kde sa opoznal.
(AS)
KR PZ Košice
Ilustračné foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Zmodernizované depo spolu s novou čistiacou linkou v areáli Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) na Bardejovskej ulici je už niekoľko dní skolaudované. Vedenie mesta Košice a DPMK v pondelok informovali verejnosť, že najmodernejšie depo v bývalom Česko-Slovensku sa tak z režimu predčasného užívania dostalo už do oficiálnej prevádzky.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.