Dnes by mohol padnúť teplotný rekord spred desiatich rokov, predpokladá SHMÚ
Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) predpokladá, že dnes bude s vysokou pravdepodobnosťou prekonaný aj absolútny júnový rekord 38,2 °C z roku 2012. Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, extrémne vysokú hodnotu teploty vzduchu 38 °C namerali dnes na niekoľkých staniciach. Občanom odporúčajú nevystavovať sa priamemu slnku, nepodceňovať pitný režim, namáhavú prácu odložiť na neskôr a vyhľadávať chladnejšie miesta v interiéroch či lesoch.
Meteorológovia na dnešný deň vydali pre celé Slovensko výstrahy pred vysokými teplotami. Pre južné okresy platí do 18:00 výstraha tretieho stupňa. Týka sa okresu Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice a okolie, Trebišov, Vranov nad Topľou, Michalovce a Sobrance. Teplota vzduchu môže v tých okresoch vystúpiť na 38°C.
Zdroj: (SITA, kh;adz)
Odporúčané články
Prvé čítačky bezkontaktných čipových kariet (BČK) s možnosťou platby kartou by vo vozidlách košickej MHD mohli pribudnúť koncom tohto roka. Pre TASR to uviedol poverený generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Roman Danko.
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.
Rakovina prsníka patrí dlhodobo medzi najčastejšie onkologické ochorenia u žien. Predstavuje približne 16 % všetkých zhubných nádorov a jej výskyt má rastúci trend. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku diagnostikovaných 2 686 prípadov, v roku 2021 to bolo už približne 3 300 nových pacientok.