Sídlisko KVP prichádza ako prvé v Košiciach s novým a moderným riešením
Mestská časť Košice – Sídlisko KVP v tomto roku na základe pripomienok občanov opravila cestu na Wuppertálskej a Čordákovej ulici. Mestská časť však prichádza aj s ďalšími riešeniami, ktoré zavádza ako prvá MČ v Košiciach.
Na opravených úsekoch cesty na Wuppertálskej a Čordákovej ulici nahradia staré retardéry, ktoré sa na daných úsekoch nachádzajú, novými spomaľovacími vankúšmi.
Spomaľovacie vankúše sú moderným a hlavne bezpečným riešením, ktoré Sídlisko KVP zavádza ako prvé v Košiciach. Vďaka svojej odolnosti môžu byť spomaľovacie vankúše voči klimatickým podmienkam osadené na ceste aj v zime. Keď ich porovnáme s klasickými retardérmi s ktorými sa na cestách stretávame, spomaľovacie vankúše sú vyrobené z takého materiálu, ktorý nespôsobuje zvýšený hluk ani otrasy, ako to robia klasické retardéry.

Túto novinku sa Sídlisku KVP podarí zrealizovať vďaka dotácii, ktorú mestská časť získala od Nadácie Pontis. “Nespoliehame sa totiž na nikoho, snažíme sa získať externé zdroje všade tam, kde je to možné. Každý projekt má zmysel, hlavne ak vo výsledku prinesie niečo nové v prospech našich obyvateľov,” uviedla Mestská časť Košice – Sídlisko KVP na sociálnej sieti.
Zdroj: (Mestská časť Košice – Sídlisko KVP, ZL)
Odporúčané články
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.