Strata zamestnania počas pandémie najviac postihla mladých ľudí
Počas hospodárskej krízy vyvolanej pandémiou ochorenia COVID-19 patrili mladí ľudia medzi skupiny osôb, ktoré boli najviac negatívne ovplyvnené prípadnou stratou zamestnania. Vyplýva to zo správy, ktorú v utorok zverejnila Európska komisia.
U týchto ľudí bolo zotavovanie sa zo straty zamestnania pomalšie ako u iných vekových skupín. Podľa správy Európskej komisie to mohlo súvisieť s vysokým podielom zmlúv na dobu určitú a ťažkosťami pri hľadaní prvého zamestnania po ukončení školy, univerzity alebo odbornej prípravy.
Najnovšia správa má pomôcť podporiť politiku zamestnanosti a sociálnu politiku potrebnú na riešenie výziev, ktorým mladí ľudia čelia, keď sa chcú stať ekonomicky nezávislými.
EÚ chce podporovať mladých ľudí prostredníctvom série politických programov a pripravuje ďalšie iniciatívy na ich podporu. „Mnoho mladých ľudí je vysoko vzdelaných, digitálne zručných a aktívne sa zaujímajú o ekologické problémy. To im môže pomôcť využiť príležitosti obnovy a digitálneho a zeleného prechodu. Rok 2022 je Európskym rokom mládeže, pretože Európska únia sa zaviazala počúvať mladých ľudí, podporovať a zlepšovať ich životné šance,“ povedal komisár pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolas Schmit.
Zdroj: (SITA, ns;hb)
Odporúčané články
Knižnica pre mládež mesta Košice v novembri spustila komunitný projekt Rozmanitosť ľudskosti 2024. Cieľom je podporiť a povzbudiť k čítaniu aj deti s poruchami učenia či čítania.
Slovensko v nedeľu 27. októbra prejde z letného času na zimný, teda na stredoeurópsky čas. Ručičky sa o 03:00 hod. ráno vrátia späť na 02:00 hod. Ľudia budú tak spať o hodinu dlhšie. Hlavným cieľom zavedenia letného času bolo šetrenie energie a lepšie využívanie prirodzeného denného svetla.