POZOR! Od soboty platí zákaz vstupu do košických lesov
Ako redakciu KOŠICE: DNES informoval Okresný úrad Košice – okolie, z dôvodu možných požiarov a už prebiehajúcich požiarov na lesných pozemkoch, sa úrad rozhodol pre vydanie zákazu využívania lesov až do odvolania.
Okresný úrad Košice – okolie, pozemkový a lesný odbor, vydáva od zajtra (23. 7.) od 6:00 zákaz využívania lesov verejnosťou. Zákaz sa podľa dostupných informácií vzťahuje na všetky lesné pozemky v okrese Košice a Košice okolie. ,,Z dôvodu pretrvávajúcich vysokých teplôt, nedostatku zrážok a výraznému poklesu vlhkosti lesnej hrabanky, padnutých konárov a lesných podrastov je tunajší orgán štátnej správy lesného hospodárstva toho názoru, že voľnočasové turistické aktivity širokej verejnosti musia v uvedenom období ustúpiť, pred rizikami vzniku hospodárskych a environmentálnych škôd na lesných porastoch spôsobených požiarmi,” uvádza okresný úrad Košice – okolie, pozemkový a lesný odbor vo vyhlásení.
Správcom lesných pozemkov sa zároveň ukladajú povinnosti ako: vyznačiť na všetkých prístupových cestách tabuľu s oznamom o zákaze vstupu verejnosti, zabezpečiť zverejnenie tohto zákazu na vývesnej tabuli príslušných lesných správ a polesí, zabezpečiť intenzívne protipožiarne hliadky, formou lesnej stráže zabezpečiť plnenie uvedeného zákazu.
Povinnosť zabezpečiť zverejnenie tohto zákazu na webovom sídle mesta a obce, rovnako tak na úradnej tabuli a opakovane formou verejného rozhlasu, majú za povinnosť mestské a obecné úrady.
(jl, Okresný úrad Košice – okolie)
Odporúčané články
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.

