Hasiči pokračujú v hasení lesného požiaru v Malej Lodine (FOTO)
Hasiči aj dnes pokračujú v hasení lesného požiaru v katastri obce Malá Lodina (okr. Košice-okolie). Z oto vakov vytvorili 10 jazierok, z ktorých vykonávajú hasebné práce.
Na mieste zasahuje 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a príslušníci z modulu pozemného hasenia požiarov, zo skupiny východ a skupiny západ. S hasením pomáhajú aj vrtuľníky rezortu obrany s hasiacim modulom a obslužným personálom. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.
Vysoké teploty v posledných dňoch spôsobili vyschnutie rieky Bodvy v Moldave nad Bodvou, a teraz sa sucho a vysoké teploty podpísali na požiari. V katastri obce Malá Lodina v okrese Košice-okolie došlo ešte v stredu (20. 7.) k požiaru lesného porastu. Okrem hasičov pri požiari zasahovali aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Viac podrobností o požiari sme priniesli v tomto článku.
Odporúčané články
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
Požiar zo začiatku novembra, ktorý v Mašličkove pripravil o život dve deti, opäť nastolil otázku riešenia nelegálnych osád. Za Luníkom IX ostalo ďalších 56 chatrčí a býva tam okolo 300 ľudí. O riešení situácie sme sa rozprávali so starostom MČ Luník IX, Marcelom Šaňom. V rozhovore približujeme projekt prestupného bývania.


