Polícia kontroluje zákaz vstupu do lesov
Okresný úrad Košice a Okresný úrad Košice – okolie s platnosťou od soboty 23. 7. 2022 vydali zákaz vstupu do lesov na území oboch okresov až do odvolania. Zákaz bol vydaný z dôvodu možných požiarov a už prebiehajúcich požiarov na lesných pozemkoch.
,,Z dôvodu pretrvávajúcich vysokých teplôt, nedostatku zrážok a výraznému poklesu vlhkosti lesnej hrabanky, padnutých konárov a lesných podrastov je tunajší orgán štátnej správy lesného hospodárstva toho názoru, že voľnočasové turistické aktivity širokej verejnosti musia v uvedenom období ustúpiť, pred rizikami vzniku hospodárskych a environmentálnych škôd na lesných porastoch spôsobených požiarmi,“ uvádza okresný úrad Košice – okolie, pozemkový a lesný odbor vo vyhlásení.
V súvislosti s dodržiavaním tohto zákazu vykonávajú policajti v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach a v Košiciach okolie kontroly vstupu do lesov na území daných okresov. ,,V okrese Košice okolie doposiaľ (ku 2. 8.) nebolo zistené žiadne porušenie, v okrese Košice polícia zaznamenala jeden prípad porušenia a vec oznámila správnemu orgánu, ktorý je príslušný vo veci ďalej konať,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach, Jana Mésarová. Podľa polície sú však občania v tomto smere zatiaľ disciplinovaní.
O výnimkách zo zákazu vstupu do lesov sme vás informovali v tomto článku.






Galéria
Odporúčané články
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) podpísal v uplynulých dňoch zmluvy s dvoma zhotoviteľmi, ktorí uspeli vo verejnom obstarávaní v rámci revitalizácie verejného priestranstva na uliciach Bašťovanského a Clementisova na sídlisku Dargovských hrdinov.