SaS vylučuje akúkoľvek formu opozičnej zmluvy

Koaličná strana Sloboda a solidarita (SaS) vylučuje akúkoľvek formu opozičnej zmluvy po prípadnom odchode z vlády. Strana zároveň vyzvala koaličných partnerov zo Za ľudí, aby celý problém neotáčali do osobnej roviny a nebáli sa povedať, kto škodí Slovensku. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.
Podľa predsedu strany Richarda Sulíka je na zamyslenie, prečo poslanci zo Za ľudí chcú radšej vládnuť s lídrom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorom Matovičom a extrémistami, namiesto toho, aby vládli zo SaS. „Bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek vôli SaS a Za ľudí. Ak chcú kolegovia vládnuť s takýmto politikom, majú možnosť uzatvoriť opozičnú zmluvu so stranami Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), Republika či Smer-SD,” dodal.
K opozičnej zmluve sa vyjadril aj podpredseda strany a člen vyjednávacieho tímu SaS Branislav Gröhling, ktorý vylučuje „možnosť akejkoľvek opozičnej zmluvy medzi SaS a zvyškom koalície. Nevidíme najmenší dôvod na takýto nečitateľný a voličom nič nehovoriaci krok.” Poslanci SaS si myslia, že nejde o spor medzi Sulíkom a Matovičom, ale o nezhodu lídra OĽaNO a slušného demokratického Slovenska.
Zdroj: (SITA, DSe;vr)
Odporúčané články

Protestné zhromaždenie nazvané „Nie ruskému zákonu!” (podľa organizátorov ide o reakciu na pripravovanú legislatívu o mimovládnych organizáciách, ktorú časť občianskej spoločnosti i odbornej verejnosti kritizuje; vládna koalícia o tomto zákone tvrdí, že jeho cieľom je stransparentniť financovanie mimovládnych organizácií, a že je pripravený v súlade s pravidlami EÚ a s Ruskom nemá nič spoločné – pozn. SITA) sa začalo už tradične o 18:00 v priestore pri Dolnej bráne.

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od mimoriadnej situácie kvôli medveďom po predávkovanie detí paracetamolom. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.