Opitý šoféroval a narazil do autobusu! Auto odhodilo mimo cesty (FOTO)
Internetový portál imhd.sk včera (8. 8.) vo večerných hodinách informoval o dočasnom obmedzení MHD v Košiciach na Linke č. 29 pre dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v Kavečanoch.
“Z dôvodu dopravnej nehody medzi Zoologickou záhradou a zastávkou Kavečany, miestny úrad, sú do približne 21. hodiny ukončené linky v zastávke Kavečany,” uviedol internetový portál imhd.sk včera vo večerných hodinách. Pre redakciu KOŠICE: DNES krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová poskytla o tejto dopravnej nehode informácie, podľa ktorých viedol 30-ročný vodič osobné motorové vozidlo značky Audi A4 v smere do košickej mestskej časti Kavečany. “Avšak pri prejazde pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru a prednou časťou vozidla narazil do protiidúceho autobusu,” uviedla Ivanová.
Motorové vozidlo Audi po zrážke s autobusom odhodilo mimo cesty. Krajská policajná hovorkyňa uviedla, že podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič vozidla Audi ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní. Vo vozidle sa nachádzal aj jeden spolujazdec, ktorý utrpel len ľahké zranenia. Pri dopravnej nehode sa zranil aj vodič autobusu a jedna z cestujúcich, pričom obaja utrpeli ľahké zranenia.
Počas dokumentovania dopravnej nehody boli obaja vodiči príslušníkmi Policajného zboru Slovenskej republiky podrobení dychovej skúške, ktorá bola v prípade vodiča autobusu negatívna. Dychová skúška vodiča vozidla značky Audi však prítomnosť alkoholu potvrdila a vodič nafúkal 1,01 mg/l, čo je v prepočte 2,10 promile. “Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti a miera zavinenia účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,” uviedla policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
Vo veci bolo podľa hovorkyne začaté trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
(ZL)




Galéria
Odporúčané články
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.
Vianočné sviatky sú pre staršiu generáciu najmä o pocite pokoja a blízkosti rodiny. Pri výbere darčeka pre rodičov či starých rodičov sa do popredia dostáva najmä starostlivosť o zdravie, zvyšovanie domáceho pohodlia a podpora ich záľub. Ideálny dar by mal byť praktický, ľahko ovládateľný a mal by seniorom spríjemniť každodenný život. Prinášame overené tipy na darčeky, ktoré sa dajú kúpiť priamo v Košiciach.
Už v nasledujúcej letnej sezóne by sa návštevníci Národného olympijského centra plaveckých športov (NOCKE) mohli spúšťať z jeho novej tobagánovej veže. Pre svoje letné osvieženie budú mať na výber 55-metrový turbo alebo pomalší 90-metrový klasický tobogán.