Hudobné štvrtky zdarma pokračujú a tentoraz sa predstavia Jeno´s Brothers a EastSide Horns

Návštevníci Kulturparku sa môžu tešiť na ďalší koncert v rámci Leta v Kulturparku. Už vo štvrtok (25. 8.) o 18:00 vystúpi pred vstupom do budovy Alfa kapela Jeno´s Brothers s hosťami EastSide Horns.
Hudobné štvrtky sú obľúbeným formátom Leta v Kulturparku, počas ktorých sa rôzne kapely predstavujú úplne zdarma. Koncert kapely Jeno´s Brothers a ich hostí EastSide Horns nebude výnimkou, a taktiež sa bude konať zadarmo.
Kapela vznikla z iniciatívy troch hudobne nadaných súrodencov Lukáša (spev, gitara), Matúša (bicie, saxofón) a Jozefa (basgitara, spev) z Lukačoviec pri Humennom. Traja súrodenci kapelu založili ešte v roku 2004 a dlho fungovali pod názvom “Pohoda”.
“Ku gospelovej hudbe ich viedla mama, ktorá od útleho veku spievala v zbore. No dosť značnou mierou hrať tento žáner ich ovplyvnila ich prvá „Púť radosti“ vo Vysokej nad Uhom v roku 2004, po ktorej kresťanskú gospelovú hudbu brali ako samozrejmosť vo svojom živote,” píše o troch bratoch Kulturpark.
Neskôr sa k trom bratom pridala aj ich najmladšia sestra Monika (klávesy, spev) a ako kapela pod názvom Jeno´s Brothers fungujú od roku 2008. V roku 2009 súrodenci vydali svoj debutový album Atmosféra. Ich ďalší album nesie názov Colours.
Vo štvrtok v areáli Kulturparku Jeno´s Brothers nevystúpia sami. Ich hosťami budú EastSide Horns – saxofonista Mário Gapa Garbera a trubkár Pavol Jeňo.
(ZL)
Odporúčané články

Električková rýchlodráha do U. S. Steelu je po minulotýždňovej búrke stále mimo prevádzky, o ďalšom postupe rozhodne dnešná skúšobná jazda. Ide o úsek medzi kruhovým objadzom Moldavská a vstupným areálom U. S. Steelu, poškodené bolo trakčné vedenie.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Zuzana Drobová, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici podal 15. júla na Mestský súd Košice obžalobu za zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.