Vedenie nemocnice mlčí o prítomnosti dnes už radového zamestnanca B. Pašku na „riaditeľskej kapustnici“
Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) nevidí dôvod komentovať mimopracovné aktivity Branislava Pašku. Takto reagovalo jej vedenie prostredníctvom hovorkyne na otázky denníka košice:dnes.
Pýtali sme sa, kto a prečo pozval B. Pašku na vianočné stretnutie vedenia UNLP s riadiacimi pracovníkmi, prednostami a primármi minulý týždeň v Bowling Spote pri štadióne Lokomotívy. B. Pašku totiž v novembri odvolali z postu šéfa verejného obstarávania a zdravotníckej techniky po medializovanej nočnej bitke na Hlavnej ulici.
Jeho prítomnosť na „riaditeľskej kapustnici“ niektorých pracovníkov nemocnice nepríjemne prekvapila. „Nemyslím si, že práve tu je jeho miesto,“ poznamenal jeden z lekárov.
„Ostáva pracovať v nemocnici ako radový zamestnanec,“ spresnila hovorkyňa Ladislava Šustová súčasné postavenie B. Pašku v UNLP.
Riaditeľ nemocnice Milan Maďar ho z funkcie odvolal 26. novembra. Dôvodom bol incident, ktorý podľa videozáznamu mestskej polície s najväčšou pravdepodobnosťou vyprovokoval práve B. Paška a pri ktorom došlo aj k útoku na mladú ženu. Tá je dodnes práceneschopná.
Do potýčky sa zapojili aj bratia Branislava Martin a Maroš. Podpredseda Smeru a bývalý šéf parlamentu Pavol Paška je ich strýko. Všetci traja súrodenci čelia obvineniu z ublíženia na zdraví a výtržníctva.
(VER)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Spoločnosť Ryanair včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do španielskej Malagy. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy vo štvrtok a pondelok.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.