Semafory pri Angels aréne už mesiac len blikajú
Svetelné signalizačné zariadenie pri Angels aréne vyše mesiaca nefunguje. Na križovatkách Hviezdoslavovej ulice s Kuzmányho a Moyzesovou vzniká najmä počas dopravných špičiek chaos.
“Keď idem ráno odbočiť z Hviezdoslavky na Kuzmánku, je to utrpenie. Žiadne z protiidúcich áut nezastane ani nespomalí. Ak sa tam nevopchám na drzovku, tak musím čakať donekonečna,” opisuje situáciu jeden z košických vodičov na sociálnej sieti. Ešte zložitejšie problémy musia riešiť vodiči, ktorí sa chcú dostať z Kuzmányho na Československej armády, lebo majú dať prednosť v podstate každému.
“Kedy už konečne pri starej športovej hale spustia semafory? Čakajú, kým sa tam nestane nejaká hromadná havária?” pýta sa ďalší z vodičov.
Príliš dlhá reklamácia
Denník košice:dnes sa už na magistráte pýtal, prečo sú spomínané semafory vypnuté. Ide o zariadenie, ktoré bolo vymenené počas rekonštrukcie električkových tratí.
“Cestná svetelná signalizácia na spomínanom mieste má poruchu. Budeme to reklamovať u zhotoviteľa, ktorým je firma Dúha,” znela odpoveď od Miroslava Sambora z komunikačného oddelenia magistrátu pred dvoma týždňami.
Odvtedy sa situácia na semaforoch nijako nezmenila. Stále len blikajú a od regulovania dopravy to má poriadne ďaleko.
Dúha nereaguje
Na to, kedy sa pustia do opravy, sme sa pýtali ešte v stredu minulého týždňa v prešovskej spoločnosti Dúha. Odpovede sme sa do uzávierky dnešného čísla nedočkali, rovnako ako košickí vodiči sprevádzkovania svetelnej signalizácie na dvoch frekventovaných križovatkách.
Či budú situáciu regulovať aspoň v špičkách dopravní policajti, zatiaľ nevieme, čakáme na odpoveď od policajných hovorcov.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Už od pondelka 24. novembra prebiehajú v Abú Zabí majstrovstvá sveta v kickboxe dospelých pod hlavičkou známej organizácie WAKO. Za Slovensko bojovali aj dve ženy, jedna z nich je členkou našej redakcie.