V Michalovciach bola vyhlásená MIMORIADNA SITUÁCIA
V meste Michalovce bola v utorok 23. augusta vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti s okolnosťami, ktoré nastali po zrútení schodiska v bytovom dome na Mlynskej ulici. Krízový štáb zasadal už dvakrát, aj za účasti splnomocnenca vlády pre rómske komunity Jána Hera a jeho spolupracovníkov. Ako informovala Mária Stričková z Mestského úradu Michalovce, štáb prijal všetky nevyhnutné opatrenia, ktoré si táto situácia vyžaduje.
„Mesto Michalovce pomáha v tejto situácii aj napriek tomu, že s obyvateľmi spomínaného bytového domu nemá nájomné zmluvy. V každom prípade najdôležitejšie je, že nedošlo k žiadnej ujme na životoch ani na zdraví. Už v utorok vo večerných hodinách boli pre týchto obyvateľov zabezpečené nevyhnutné potreby. V tejto činnosti pokračujeme a situáciu monitorujeme,“ uviedla Stričková.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), a.s. informuje cestujúcu verejnosť o mimoriadnej výluke električkovej dopravy na rýchlodráhe v úseku Pereš – Vstupný areál U.S.Steel z dôvodu nevyhnutného orezu stromov.
Po roku sa do Košíc opäť vracia Veľký hokejbalový turnaj, známy aj pod skratkou VHT. Podujatie s dlhoročnou tradíciou sa bude konať od 14. do 16. novembra 2025 v saleziánskom stredisku Tri hôrky, kde sa stretne osem tímov z rôznych miest.


