13.12.17

Sedmák si poskladal svoj tím

foto: Veronika Janušková

V sobotu sa v Bratislave uskutoční súboj hviezd Eurovia SBL. Tentoraz nepôjde o duel Východ – Západ. Proti sebe nastúpi tím Radoslava Rančíka a Petra Sedmáka. Pivot KB Košice P. Sedmák mal tú česť vyberať si najlepších basketbalistov z našej najvyššej súťaže. 

Kapitánmi tímov, ktorí si potom vyberali hráčov, ste sa stali spoločne s Radom Rančíkom. Prekvapilo vás, že voľba padla na vás?
Neviem presne, prečo oslovili mňa, ale dedukujem, že hľadali kapitána z mužstva na východe republiky, a tá pocta sa dostala mne. Povedzme si narovinu, slovenských hráčov tu až tak veľa nie je a mňa potešilo, že som si mohol poskladať tím podľa svojich predstáv, sedmičku hráčov som si vybral sám, zvyšných dvoch mi doplnili organizátori.

All stars zápas bol v minulosti o súperení Východ verzus Západ. Myslíte si, že súčasný formát môže byť zaujímavejší?
Viem, že organizátori rozhodli pre novinky, tie sa zavádzajú aj vo svete. Všade hľadajú model, ktorý by lákal divákov. Verím, že prídu, lebo my, hráči, sa už na sobotu tešíme.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Vo vašom tíme je i váš klubový spoluhráč Stamenkovič. V konkurenčnom výbere zase Marič. Ďalší býci sa v zápase neukážu. Nevyčítali vám, že sú mimo hry?
Mohol som si síce vyberať sedem hráčov, ale s tým, že jedného z každého klubu, nie však z vlastného. Stamenkoviča nominovali organizátori. Keby bolo na mne, tak mám po boku aj Fletchera, Körnera, Mariča. No potom by to bolo o tom, že zápas hviezd by bol duel Košíc s Interom, lebo predpokladám, že aj Rado Rančík by siahol po bratislavských spoluhráčoch. 

Z Interu ste siahli po Vlahovičovi, z Levíc po Žiakovi a zo Svitu po Avramovičovi. Všetci traja v mužstve býkov pôsobili, mali teda u vás tak trochu protekciu?
Traja spomínaní boli moje voľby, ale priznám sa, nemali protekciu preto, že pôsobili v Košiciach. Skladal som mužstvo podľa postov a Vlahovič patrí medzi najlepších rozohrávačov v lige, to isté platí o krídelníkoch Žiakovi a Avramovičovi. No a chcel som mať v tíme aj Slovákov, nie len legionárov.

Peter Sedmák bude mať tú česť byť v zápase hviezd kapitánom mužstva.  foto: Veronika Janušková
Peter Sedmák bude mať tú česť byť v zápase hviezd kapitánom mužstva. foto: Veronika Janušková

V Bratislave sa uskutoční aj divácky atraktívna súťaž o najlepšieho smečiara či najlepšieho strelca spoza trojkového oblúka. Máte svojho favorita? 
Na smečiarsku súťaž je jasný kandidát Antoni zo Spišskej Novej Vsi. V lete na streetbalových turnajoch tieto súťaže vyhrával, aj preto som ho nominoval. Dobrých trojkárov máme viac – Hlivák, Žiak. Uvidíme, kto sa bude na to cítiť. 

Pozývate po akcii svoje mužstvo na spoločné posedenie?
No to skôr spoluhráči by mali pozvať mňa, už len preto, že som ich počas víkendu vytiahol do sveta. Od manželiek a priateliek majú chalani oficiálnu ospravedlnenku, nemusia doma pomáhať pri pečení vianočných koláčov. Rátam s tým, že po zápase bude after párty, ak by nebola, viem, kde by sme sa vedeli zabaviť.

Ešte pred All stars zápasom sa v košickom drese zapotíte v súboji s Komárnom (v stredu v Angels aréne o 20. hodine). Vicemajstrovi máte čo vracať, na jeho palubovke ste prehrali. 
Určite chceme Komárnu prehru oplatiť. Zase sa bude hrať v pre nás netradičnom čase, tak to bolo i s Interom a začiatok bol trochu ospalý. No s tým sa treba popasovať, dať do toho všetko a Komárno zdolať. 

V Angels aréne ste vyhrali všetkých osem stretnutí. Udržíte si domácu neporaziteľnosť až do konca roku 2017?
Ideálny scenár je doma v tejto sezóne neprehrať, nevedieť, čo je to pred našimi divákmi odchádzať z palubovky so sklonenými hlavami. Chceme, aby súperi chodili do Košíc s malou dušičkou, aby sa im v Angels aréne hralo nepríjemne. Fandí nám stále viac ľudí, aj preto sme doma tak úspešní.

Čítajte viac: kb kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím