PR 13.07.18

Férové energetické riešenia zo slnka

zdroj: SUNMANDER

Vedeli ste, že slnečná energia je najdostupnejšia a najčistejšia forma obnoviteľnej energie, ktorú môžeme získať? Za jeden deň jej dopadne na zemský povrch v priemere tisíc wattov na meter štvorcový. Na Slovensku je to za celý rok asi 950 – 1 200 kilowatthodín na meter štvorcový. Sami uznáte, že to nie je málo, a pritom je k dispozícii zadarmo.

Fototermický systém je schopný ohrievať zásobník s vodou, ktorá sa potrubím dostane do rozvodov vykurovania, zásobníka teplej vody na umývanie či napustenie bazéna. Optimálne navrhnutý a kvalitne namontovaný fototermický systém pokryje bez problémov spotrebu teplej úžitkovej vody pre akýkoľvek rodinný či bytový dom alebo firemnú budovu. 

Najviac úžitku prináša od jari do jesene, teda počas slnečných dní, preto je jeho základom primárny zdroj tepla, napr. plynový kotol alebo tepelné čerpadlo. Na obstaranie fototermického systému môžete získať príspevok od štátu.

foto: SUNMANDER
foto: SUNMANDER

Elektrina zo slnka - fotovoltika

Vyrobiť si s pomocou slnka elektrinu pre domácnosť, ale i pre celú bytovku alebo firmu, dnes nie je problém.  Fotovoltické panely zachytávajú slnečnú energiu, ktorá sa premieňa na elektrický prúd. Ten môžete využívať na ohrev vody a vykurovanie. Rozvodmi ho je možné dostať ku každému spotrebiču v budove. Zvyškový sa dá uskladniť v akumulátoroch či odviesť do distribučnej siete. Panely sú schopné pracovať aj pri zatiahnutej oblohe a vyžadujú minimálnu údržbu. Aj na obstaranie fotovoltického systému je možné získať príspevok od štátu. 

foto: SUNMANDER
foto: SUNMANDER

Ekonomika a návratnosť 

Všetko závisí od veľkosti systému, geografických podmienok a množstva technologických prvkov použitých v konkrétnom prípade. Životnosť fotovoltického a fototermického systému je v súčasnosti 25 – 30 rokov, návratnosť investície je cca 6 – 12 rokov. Montáž je jednoduchá a rýchla, údržba takmer žiadna a slnko vám faktúru nepošle. Navyše šetríte naše životné prostredie a môže vám na ňu prispieť štát. Vyššia investícia na začiatku znamená nižšie náklady na elektrinu či vykurovanie. Záruka na celé dielo môže byť až päť rokov, na výkon solárnych panelov až 25 rokov.

foto: SUNMANDER
foto: SUNMANDER

Férové riešenia pre každého 

Ponúkame vám možnosť vyrábať si energie z obnoviteľných zdrojov aj možnosť stať sa energeticky nezávislým. Riešenia, ktoré prinášame, sú moderné a nadčasové zároveň. V konečnom dôsledku vám umožnia šetriť nielen prírodu, ktorej sme súčasťou, ale aj vaše financie. 
 
Efektívne energetické riešenia z obnoviteľných zdrojov sú nevyhnutnosťou, ktorá sa bude čoraz intenzívnejšie hlásiť o slovo. Sme si toho vedomí, a preto sa snažíme nadviazať s každým zákazníkom od začiatku férový vzťah.  

Navštívte našu expozíciu pod číslom 31 na Celoslovenskej výstave s medzinárodnou účasťou, zameranou predovšetkým na stavebníctvo, bývanie, doplnky bývania SPIŠ EXPO (Spišské výstavné trhy v Spišskej Novej Vsi) v dňoch 13. – 15. júla 2018.

foto: SUNMANDER
foto: SUNMANDER

Tím SUNMANDER - Člen TWI Group
www.sunmander.sk

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím