22.02.18

Na Alvinczyho chcú postaviť 380 bytov

vizualizácia: CTR group

Rezidenciu Albelli sa chystá stavať investor v lokalite bezprostredne naväzujúcej na existujúcu zástavbu Alvinczyho a Bellovej ulice. 

Vnútorné priestory budú doplnené zeleňou a mala by pribudnúť aj stromová alej pozdĺž Alvinczyho ulice. Komplex by malo tvoriť 5 bytových domov, kde bude vybudovaných 380 jedno- až štvorizbových bytov. Pre vlastníkov bytov by malo byť v podzemí komplexu k dispozícii 496 parkovacích miest. 

Investor odhaduje celkové náklady na 24 miliónov eur, s výstavbou by mal začať v januári budúceho roka. Predpokladaný termín ukončenia je začiatok roka 2021.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Včera investor predložil Okresnému úradu (OÚ) Košice svoj zámer, verejnosť si ho môže pozrieť na Magistráte mesta Košice. Svoje pripomienky k výstavbe môžu občania doručiť na OÚ do 14. marca.

Neďaleko centra mesta vyrastie nový bytový komplex. vizualizácia: CTR group
Neďaleko centra mesta vyrastie nový bytový komplex. vizualizácia: CTR group

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím