22.02.18

Na Alvinczyho chcú postaviť 380 bytov

vizualizácia: CTR group

Rezidenciu Albelli sa chystá stavať investor v lokalite bezprostredne naväzujúcej na existujúcu zástavbu Alvinczyho a Bellovej ulice. 

Vnútorné priestory budú doplnené zeleňou a mala by pribudnúť aj stromová alej pozdĺž Alvinczyho ulice. Komplex by malo tvoriť 5 bytových domov, kde bude vybudovaných 380 jedno- až štvorizbových bytov. Pre vlastníkov bytov by malo byť v podzemí komplexu k dispozícii 496 parkovacích miest. 

Investor odhaduje celkové náklady na 24 miliónov eur, s výstavbou by mal začať v januári budúceho roka. Predpokladaný termín ukončenia je začiatok roka 2021.

reklamná správa

Včera investor predložil Okresnému úradu (OÚ) Košice svoj zámer, verejnosť si ho môže pozrieť na Magistráte mesta Košice. Svoje pripomienky k výstavbe môžu občania doručiť na OÚ do 14. marca.

Neďaleko centra mesta vyrastie nový bytový komplex. vizualizácia: CTR group
Neďaleko centra mesta vyrastie nový bytový komplex. vizualizácia: CTR group

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím