PR 20.10.16

Stavebný boom na Juhu pokračuje

Najnovším stavebným projektom v mestskej časti Juh je výstavba na Žižkovej ulici. Vzniknúť tu má 37 bytových jednotiek, ktoré obyvateľom ponúknu moderné bývanie v blízkosti centra.

Záujemcovia majú od minulého týždňa možnosť navštíviť aj showroom, teda predajné miesto, priamo v centre na Poštovej 6.

Mestská časť ožíva

V mestskej časti Juh žije v súčasnosti okolo 23-tisíc obyvateľov. Dlhé roky tu novostavby vo väčšom nepribúdali. V poslednom období však aj v tejto časti mesta znamenali stavebný boom. Na Juhu vyrástla Šafránova záhrada, nové bytové jednotky sa začali stavať na Bleskovej, Jánošíkovej i Žižkovej ulici. Vďaka vznikajúcim novostavbám sa predpokladá zvyšovanie počtu obyvateľov.  

„Hlavným hnacím motorom, prečo sme sa rozhodli práve pre mestskú časť Juh, bolo, že momentálne nedisponuje takými objektami, aké ponúkame. Dalo by sa povedať, že sme v tejto oblasti do určitej mieri spustili vlnu výstavby,“ vysvetľuje projektový manažér spoločnosti Žižkova Development Patrik Bidovský.

V showroome na Poštovej 6 si môžete prehliadnuť aj exkluzívne matrace a postele značky BEDEUER.
V showroome na Poštovej 6 si môžete prehliadnuť aj exkluzívne matrace a postele značky BEDEUER. / Foto:archív ŽD

Parkovanie aj štyri výťahy

Na Žižkovej ulici sa počíta s výstavbou 37 bytových jednotiek. Súčasťou budú aj obchodné a komerčné priestory. Dokončenie je naplánované na jar 2018. Čo sa týka parkovania, objekt ponúkne 27 garážových a ďalších 25 vonkajších parkovacích miest. Komplex bude vybavený štyrmi výťahmi, čím sa v súčasnej konkurencii radí medzi projekty s najväčším počtom výťahov v prepočte na jedného obyvateľa. 

Šetrite životné prostredie aj peňaženky

Byty sú stavané v najvyššej energetickej triede A. Čo to pre bežného spotrebiteľa znamená? „V prvom rade šetrenie mesačných režijných nákladov. Takýmto spôsobom vedia obyvatelia značne usporiť,“ približuje Bidovský a dodáva: „Celá legislatíva, ktorú pripravuje Európska únia, smeruje k tomu, aby novovybudované objekty, či už komerčné objekty alebo bytové domy, plytvali čo najmenej energetickými zdrojmi. V zmysle tejto myšlienky sme sa snažili celý projekt naplánovať.“

Foto: archív ŽD
Foto: archív ŽD

Polyfunkčný objekt

Súčasný trend developerských projektov dnes vychádza zo snahy skombinovať bývanie s komerčnými a oddychovými priestormi - obchodmi či kaviarňami.  

„Celý náš realizačný tím sa pri tvorbe projektu snažil implementovať tieto novodobé trendy. Výsledkom je päť obchodných priestorov, ktoré sa nachádzajú na prízemí (v suteréne) bytového domu a taktiež štyri priestranné komerčné plochy v centrálnej časti domu,“ popisuje Bidovský. Bytová a komerčná časť tvoria nezávislé časti, ktoré nie sú nijakým spôsobom predelené. „Ide o dva samostatne funkčné celky,“ dodáva inžinier. Záujemcovia sa preto nemusia obávať narušenia súkromia. Pocit súkromia podčiarkuje aj samotný charakter bytovej časti. Obyvatelia budú poschodie zdieľať s jedným, maximálne dvomi susedmi. O novostavby na juhu je záujem, o čom svedčí aj fakt, že už tri mesiace po spustení predpredaja predali vyše 40 percent z celkovej ponuky bytov. 

(JK)
Foto: archív ŽD

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím