13.09.16

Sedem rokov na cestách

Katerji
Zdieľať:

People I Meet sú príbehy ľudí, ktorých na svojich cestách spoznal nevšedný cestovateľ Gábor. Porozprávať o tom, čo to obnáša, vydať sa na cestu a nezísť z nej už sedem rokov, príde do Kina Úsmev už dnes večer.

Gábor istý čas pracoval ako architekt. Jediné, po čom však túžil, bolo vydať sa do sveta. V roku 2009 sa rozhodol začať odznova. Zbalil si iba tie najpotrebnejšie veci, vtesnal ich do batohu a vydal sa na najdobrodružnejšiu cestu svojho života.  

Pomoc od neznámych ľudí

Mladík sa snaží žiť s veľmi obmedzeným rozpočtom. Aj preto sa premiestňuje najčastejšie peši alebo sa nechá zviesť. Nocuje poväčšine vo voľnej prírode vo svojom stane. Počas cestovania sa mu často dostáva pomoci od úplne neznámych ľudí. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol podeliť sa o svoje zážitky v projekte, ktorý nazval jednoducho - People I Meet, teda Ľudia, ktorých stretávam. Ich príbehy a často pohnuté osudy popisuje na svojej webovej stránke.

Hranice, ktoré rozdeľujú

„Predsudky sú všade vo svete na vzostupe, preto sa chcem podeliť o podporu a pohostinnosť, ktorej sa mi dostáva od úplne cudzích ľudí,“ zdôveril sa Gábor na svojej facebookovej stránke. „Sme jedna ľudská rasa a hranice sú len umelo vytvorené čiary, ktoré nás rozdeľujú.“ Momentálne sa Gábor na čas usídlil v Číne. Je to v poradí 56. krajina, ktorú navštívil.

Prednáška v Úsmeve

V utorok 13. septembra príde o svojich zážitkoch porozprávať aj do Košíc. Jeho neopakovateľné príbehy si môžete vypočuť v Kine Úsmev. Prednáška People I Meet – 7 rokov na cestách začína o 19:00.  

11260_560900790699725_6910384424662091673_n
 

Foto: Archív PIM  

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím