15.08.19

Zabudnúť na cestovné poistenie sa nevypláca

foto: pexels

Pred odchodom na dovolenku si je potrebné uvedomiť, že cestovné poistenie by malo okrem liečebných nákladov zahŕňať aj iné krytia, ktoré v prípade škody ocení každý dovolenkár.

Základom každého cestovného poistenia by mali byť liečebné náklady. Toto poistenie kryje úhradu nevyhnutných nákladov na neodkladné ošetrenie poisteného a ostatné náklady, ktoré vzniknú v dôsledku úrazu, náhleho ochorenia alebo úmrtia poisteného. „Je to napríklad ambulantné ošetrenie, hospitalizácia v nemocničnom zariadení, lieky predpísané lekárom, repatriácia poisteného či návrat spolupoistenej osoby do vlasti,“ hovorí Adriana Körösiová z jednej z komerčných poisťovní. 

reklamná správa

Najčastejšie ide o úpal či alergické reakcie na slnko

V letnej sezóne býva najčastejšou diagnózou hradenou z poistenia liečebných nákladov najmä úpal a alergická reakcia na slnko, ale aj drobné úrazy – odreniny, či menšie rezné rany, ku ktorým dôjde počas kúpania sa v mori alebo počas jazdy na toboganoch. Časté sú aj prejavy gastroenteritídy a rôznych hnačkových ochorení, spôsobených nedostatočnou hygienou alebo neznášanlivosťou niektorých lokálnych pokrmov, či infekcie horných dýchacích ciest, ako je angína alebo zápal priedušiek.

Očkovanie proti žltej zimnici je povinné pri cestách do niektorých krajín Južnej Ameriky a subsaharskej Afriky. foto. pexels
Očkovanie proti žltej zimnici je povinné pri cestách do niektorých krajín Južnej Ameriky a subsaharskej Afriky. foto. pexels

Súčasťou by malo byť úrazové poistenie

Medzi časté dôvody vyhľadania lekára na dovolenke a následného ošetrenia, resp. hospitalizácie, patria podľa odborníkov aj kardiovaskulárne ochorenia. Tie sú zapríčinené jednak náročnými a dlhými cestami, ale najmä prepnutím sa do akéhosi dovolenkového režimu. Telo je počas roka vystavené napätiu a tlaku, počas dovolenky však dochádza k uvoľneniu, zmene tlaku krvi a akcie srdca, a tým k častejším výkyvom tlaku a niekedy k srdcovým kolapsom. Ďalším poistením, ktoré by malo byť súčasťou cestovného poistenia, je úrazové poistenie, ktoré kryje trvalé následky úrazu, ako aj smrť následkom úrazu. V rámci cestovného poistenia odborníci odporúčajú aj poistenie storna zájazdu. 

reklamná správa

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím