Vláda sa na výjazdovom rokovaní v Haniske zameria na rozvoj troch okresov
Vláda SR bude v stredu (27. 5.) rokovať na výjazdovom zasadnutí v obci Haniska. Rokovanie sa zameria na okresy Košice-okolie, Spišská Nová Ves a Gelnica. Ako informovali z tlačového odboru Úradu vlády SR, na území 164 obcí a šiestich miest žije približne 268.000 obyvateľov.

Ilustračné, TASR/Daniel Stehlík
V regióne troch okresov ide o priestor s výrazným hospodárskym, dopravným aj turistickým potenciálom, ktorý zároveň prináša témy modernizácie infraštruktúry, rozvoja služieb a podpory kvality života. Okres Košice-okolie patrí medzi dynamicky rastúce regióny a významné logistické a priemyselné centrá východného Slovenska. Región Spiša so sídlom v Spišskej Novej Vsi predstavuje prirodzené centrum turizmu, priemyslu a kultúrneho dedičstva. Okres Gelnica je tradičným banským regiónom s výrazným prírodným potenciálom a priestorom na rozvoj vidieckeho a ekologického turizmu.
Haniska bola vybraná ako miesto rokovania symbolicky aj strategicky. Nachádza sa pri Košiciach a predstavuje významnú priemyselnú a logistickú lokalitu východného Slovenska. Zároveň odzrkadľuje výzvy aj príležitosti, ktorým región čelí, od rozvoja dopravy a infraštruktúry až po podporu samospráv, investícií a verejných služieb.
(TASR,mck tur)
Aký je váš názor?
Najnovšie články
Súvisiace články

Letisko Košice a LOT Polish Airlines oslavujú desať rokov spájania východného Slovenska so svetom cez Varšavu

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur





