15.05.19

HC Košice s prvými posilami!

Foto: HC Kosice
DNES
Zdieľať článok:

Vedenie tipsportligového hokejového klubu HC Košice angažovalo prvé posily pre sezónu 2019/2010. Novými tvárami v tíme oceliarov sú traja slovenskí útočníci - Martin Belluš, Juraj Bezúch a Branislav Rapáč. Podľa športového manažéra klubu Jana Šťastného všetci traja spadajú do vízie o angažovaní hráčov s ambíciami napredovania kariéry.

Bezúch sa vrátil do Tipsport Ligy po sezóne strávenej v Česku. V ročníku 2018/2019 bol kmeňový hráč extraligového Hradca Králové, za ktorý odohral 30 zápasov s bilanciou 3 góly a 4 asistencie. Časť ročníka absolvoval v druhej najvyššej súťaži v rámci hosťovania v Jihlave a Slavii Praha.

Nadšenie pre hokej

Pred pôsobením v Česku zažil individuálne najvydarenejšiu sezónu v kariére v drese Dukly Trenčín, za ktorú odohral v ročníku 2017/2018 celkovo 71 zápasov, získal v nich 42 bodov za 20 gólov a 22 asistencií. „Ponuka z Košíc prišla po tom, čo som sa nedohodol na pokračovaní zmluvy v Hradci Králové. Zo sezóny v Česku sa snažím vziať to pozitívne. Som rád, že som mal tú možnosť. Verím, že sme v Košiciach na správnej ceste späť na vrchol,“ uviedol Bezúch. „Pamätám si ho z minulej sezóny, ktorú začínal v Hradci Králové. Ešte počas môjho pôsobenia v Chomutove sme hrali proti Hradcu a Juraja som si všimol. Žiarilo z neho nadšenie pre hokej, má veľa hokejových zručností a je schopný takpovediac hnevať súperov,“ povedal o Bezúchovi športový manažér Jan Šťastný.

reklamná správa

Pre 25-ročného útočníka Rapáča bude HC Košice šiestym pôsobiskom v rámci najvyššej slovenskej súťaže. V minulosti už obliekal aj dresy Popradu, Piešťan, Liptovského Mikuláša, Martina a Nitry. V jej drese si v ročníku 2018/2019 vytvoril osobné maximum, keď v 64 zápasoch získal 45 bodov (18+27). „Po play off som zvážil plusy a mínusy všetkých ponúk. Po úspešnej sezóne som mal ambíciu posunúť sa do českej extraligy, no napokon som uznal, že najlepšie podmienky pre môj rozvoj mojej kariéry ponúkli Košice. Navyše poznám trénera Petra Draisaitla, pod ktorým som už v minulosti pôsobil. Teším sa na novú výzvu,“ poznamenal Rapáč, ktorý svojím rozhodnutím posilniť oceliarov potešil aj Šťastného.

„Veľmi si vážim, že som ho dokázal presvedčiť, aby ešte zotrval v slovenskej lige. Braňo spĺňa hráčske parametre, ktoré vyžadujeme. Je v najlepších rokoch, mal skvelú sezónu a myslím si, že v blízkej budúcnosti opäť prehovorí aj do národného tímu Slovenska. Boli sme v kontakte dlhší čas. Viem, že mal ponuky aj z českej extraligy, no vízia košického klubu ho oslovila a sme za to radi. Mám víziu, aby boli v Košiciach hráči, ktorí sa chcú zlepšovať a aby sme my boli destináciou, z ktorej sa môžu odraziť napríklad do českej extraligy,“ priznal Šťastný.

Letná príprava už čoskoro

Dôrazný útočník Belluš prišiel do HC Košice po sezóne, ktorú začal ako hráč Banskej Bystrice a končil vo farbách Popradu. V 62 zápasoch dosiahol bilanciu 13 gólov, 13 asistencií a 77 trestných minút. „Je to presne ten typ hráča, ktorého by chcel mať v tíme každý zámorský tréner. Košický tím hral v minulej sezóne najmä technický hokej a často mu chýbalo také "zviera", ktoré dokáže niečo zmeniť, keď sa nedarí. Dostal som na neho tip od Adama Jánošíka a konzultoval som to aj s ďalšími ľuďmi. Aj osobným rozhovorom ma presvedčil o tom, že takého hráča chcem mať v tíme. Dostal od nás parádnu ponuku a je iba na ňom, ako s tým naloží,“ poznamenal Šťastný.

Aj Belluš sa už teší na novú výzvu. „Zmenilo sa viacero ľudí vo vedení klubu a ten sa chce vrátiť na vysoké priečky. Aj pre mňa je veľká výzva vrátiť košický klub tam, kam patrí. Dúfam, že sa nám to podarí a že vytvoríme skvelú partiu. V Poprade bolo výborne, ale taký je hokejový život. Viem, že to asi niektorých ľudí zamrzí, no dúfam, že budú mať pre to pochopenie,“ poznamenal 27-ročný krídelník.

reklamná správa

Stanislav Hreha: Dobiehame historický dlh

Znižujeme riziko ekokatastrof.

Zistite viac

A-mužstvo HC Košice odštartuje spoločnú letnú prípravu v pondelok 20. mája. Tá potrvá do 5. júla a hráči následne dostanú 12-dňové voľno. Po ňom sa stretnú 17. júla a po týždni spoločnej prípravy "na suchu" vykorčuľujú na ľad košickej Crow arény. „Potom už budú nasledovať prípravné zápasy. Už o nich máme presnú predstavu, no konkrétne dátumy sú v riešení. Veľmi ma teší, že sa zúčastníme na prestížnom Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach, na ktorom sa okrem nás predstavia aj dva tímy z KHL, dva z českej extraligy a Znojmo. Čaká nás aj Tatranský pohár a aj dva prípravné zápasy s Michalovcami,“ prezradil Šťastný.

Čítajte aj: 

(TASR, SŠ)

Čítajte viac: hokej hc kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím