11.06.18

Jurčo by rád zostal v Chicagu

foto: Veronika Janušková

Tomáš Jurčo má za sebou vydarený záver sezóny. Útočník Chicaga Blackhawks verí, že aj vďaka svetovému šampionátu sa mu podarí predĺžiť zmluvu s  „čiernymi jastrabmi“. 

Odchovanec košického hokeja sa zúčastnil už svojich tretích seniorských majstrovstiev sveta. V siedmich zápasoch zaznamenal päť kanadských bodov, no ani to slovenským hokejistom k postupu do vyraďovacích bojov nepomohlo. 

„S odstupom času hodnotím naše vystúpenia na turnaji pozitívne. Nepodarilo sa nám síce postúpiť, avšak proces, ktorým aktuálne reprezentácia prebieha, je dlhší a jeho ovocie nepríde z roka na rok. V našej hre sa objavovalo veľa moderných prvkov, ktoré tam predtým neboli, čo je veľmi dôležité,“ povedal Jurčo. 

Pod vedením trénera Craiga Ramsayho Slováci ukázali herný progres. Nové prvky, ktoré do našej reprezentácie priniesol 67-ročný Kanaďan, sú podľa Jurča vo vyspelých hokejových krajinách samozrejmosťou. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Učia sa predvídať 

„Je to systém, kde každý z nás, ktorí sme na ľade, vieme, čo sa bude diať. Učí nás to čítať tú hru tak, že celá päťka je stále v obraze. Na ľade si navzájom pomáhame a vieme, čo máme robiť. Sú to veci typické pre zámorský štýl a myslím si, že nám to môže iba pomôcť,“ povedal Jurčo. 

Pre 25-ročného Košičana bol uplynulý ročník pomerne turbulentný. Sezónu totiž začal na farme Chicaga Blackhawks v tíme Rockford IceHogs, kde odohral až 36 zápasov. V AHL si viac štartov pripísal iba v nováčikovskej sezóne 2012/2013, keď v tíme Grand Rapids Griffins odohral 74 stretnutí.

„Pôsobenie vo farmárskom tíme bola tá najlepšia vec, ktorá sa mi mohla stať. Nabral som tam sebavedomie, ktoré som vysedávaním na tribúne stratil. Hral som v každej situácii, čo mi pomohlo po hernej i psychickej stránke.“  

Tomáš Jurčo (v strede) prišiel podporiť predaj permanentiek. Neodmietol žiadosť o podpis či spoločnú fotku. foto. Veronika Janušková
Tomáš Jurčo (v strede) prišiel podporiť predaj permanentiek. Neodmietol žiadosť o podpis či spoločnú fotku. foto. Veronika Janušková

Verí v predĺženie zmluvy   

V druhej polovici základnej časti sa v tíme „čiernych jastrabov“ už udomácnil. Zlepšenou hrou zaujal aj manažment Chicaga Blackhawks. Jurčo preto verí, že v tomto tíme bude pokračovať. Zmluva mu končí v lete.    

„NHL je jeden veľký biznis a nikdy nemáte nič isté. Po sezóne bolo so mnou vedenie klub spokojné. Aj na mojej strane prevládali pozitíva, takže vyzerá to, že sa mi podarí predĺžiť kontrakt, no nerád by som predbiehal.“ 

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

Letná príprava s Kičurom 

V týchto dňoch si však odchovanec košického hokeja užíva zaslúžený oddych s rodinou a priateľmi. Svoju dovolenkovú destináciu si ešte nevybral. Po návrate ho však už bude čakať kondičný tréner HC Košice Daniel Kičura, pod ktorého vedením absolvuje letnú prípravu.

„S Danom je zábava na tréningu, aj keď popritom musíte drieť. Vždy pre nás pripraví pestrý a náročný program, no nebojím sa ničoho. Práve naopak, veľmi sa už na to teším. Viem, že prídu fázy, kedy budem unavený a nebudem mať chuť ísť na tréning, no to je prirodzené. Letnej príprave chcem odovzdať maximum,“ dodal Jurčo. 

Podporil svoj materský klub 
Počas uplynulého týždňa podporil Tomáš Jurčo aj svoj materský klub HC Košice. Spolu s Rasťom Staňom, Erikom Černákom prišli pomôcť súčasným hráčom Košíc Gabrielovi Spilarovi a Eduardovi Šedivému s predajom permanentiek na budúcu sezónu. „Myslím si, že je dôležité, aby sa hráči stretávali s fanúšikmi čo najčastejšie. Takto to funguje aj v NHL. Som odchovancom košického hokeja a som rád, že som sa mohol zapojiť do tejto skvelej akcie. Košické mužstvo sledujem aj počas roka v zámorí, a tak som neváhal a prišiel. Som zástancom toho, že by sme mali podporovať vlastný klub,“ uzavrel Jurčo. 


Matúš Kozáček
foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Čítajte viac: hokej hc kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím