18.09.20

Slovenské finále o Stanleyho pohár. Černák si zahrá o majstrovskú trofej proti Sekerovi

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do záverečných bojov o Stanleyho pohár. V šiestom zápase finále Východnej konferencie NHL zdolali v noci na piatok New York Islanders 2:1 po predĺžení aj vďaka Černákovej asistencii a v celej sérii triumfovali 4:2. O víťazstve Tampy v šiestom súboji rozhodol v 74. minúte kanadský útočník Anthony Cirelli.

Majstrovskú trofej tak tento rok s určitosťou získa aj Slovák, Tampa sa vo finále play off stretne s Dallasom, za ktorý pravidelne nastupuje ďalší slovenský zadák Andrej Sekera. Prvý duel série je na programe v noci na nedeľu o 1.30 SELČ. Slovenský hokejista zdvihne nad hlavu Stanleyho pohár prvýkrát od roku 2015. Pred piatimi rokmi ho do Trenčína priviezol Marián Hossa, trojnásobný držiteľ v drese Chicaga.

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Tréner Tampy Cooper: „Cítime úľavu“

Tampa Bay postúpila do finále Stanley Cupu tretíkrát v histórii. V roku 2004 získala slávny pohár po triumfe v sérii nad Calgary Flames, v roku 2015 nestačila na Blackhawks s Mariánom Hossom.

„Cítime obrovskú radosť a zároveň úľavu vo svojom vnútri. Je to o hráčoch, o ich úsilí a odhodlaní, ktoré do toho vložili. Zaslúžia si pochvalu, pretože odviedli skvelú prácu,“ povedal pre nhl.com tréner Lightning Jon Cooper.

Islanders v piatom zápase za sebou otvorili skóre, keď si v piatej minúte obranca Devon Toews nakorčuľoval na pas Andresa Leeho, obišiel bránku a zasunul puk do bránky Andreja Vasilevského. Tampa, ktorá nastúpila aj s kľúčovým útočníkom Braydenom Pointom, bola v prvej časti aktívnejšia a o tri minúty neskôr vyrovnala. Strelu Erika Černáka od modrej čiary vyrazil Semjon Varlamov len pred seba, kde čakal Victor Hedman a nekompromisne skóroval. Švédsky obranca dal svoj deviaty gól v play off, viac v histórii NHL spomedzi obrancov zaznamenali v bojoch o Stanley Cup len Paul Coffey (12, 1985) a Brian Leetch (11, 1994).

„Mali sme štyri mesiace pauzu, kým sa začalo play off. Sme sebavedomý tím, máme veľa energie a tešíme sa na finále,“ povedal Hedman.