06.11.16

Zomrel hokejista Marek Svatoš

Hokejová rodina smúti. Opustil ju totiž košický odchovanec Marek Svatoš. Správa prišla na Slovensko z amerického Denveru, kde Marek žil. Správu vydala fanklubová stránka Eurolanche.com. Podľa viacerých zdrojov fanklubu Eurolanche, bývalý hráč Colorada Avalanche zomrel, hoci oficiálne to potvrdenné nebolo.

Tridsaťštyriročný bývalý slovenský reprezentant sa narodil 17. júna 1982 v Košiciach. V roku 2001 ho v zámorskej NHL draftovalo Colorado Avalanche. V jeho drese mal premiéru v sezóne 2003/2004. V ročníku 2005/2006 nastrieľal až 32 gólov. V NHL zaznamenal 344 štartov, rovných 100 gólov a 72 asistencií. Účastník majstrovstiev sveta v roku 2010 v Nemecku a olympiády v Turíne sa do rodného mesta vrátil v extraligovom ročníku 2013/2014. S tímom HC Košice získal majstrovský titul. 

Česť jeho pamiatke.

(TT)
Foto: sportsgraphs.com

Čítajte viac: hokej marek svatos

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím