--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Petra Vlhová skončila štvrtá v slalome: „Bol to boj“

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára. V Semmeringu zaostala o 1,36 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá dosiahla premiérový triumf v pretekoch SP. Druhá bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,11 s), tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,57 s). Dvadsaťsedemročná Gisinová si prvé víťazstvo pripísala pri jubilejnom desiatom pódiovom

Redakcia KOŠICE:DNES
29. 12. 2020
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára. V Semmeringu zaostala o 1,36 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá dosiahla premiérový triumf v pretekoch SP. Druhá bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,11 s), tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,57 s).

Dvadsaťsedemročná Gisinová si prvé víťazstvo pripísala pri jubilejnom desiatom pódiovom umiestnení. Prerušila hegemóniu Vlhovej a Shiffrinovej v tejto disciplíne, tieto dve rivalky vyhrali predchádzajúcich 28 slalomov SP (Shiffrinová 19, Vlhová 9), inej lyžiarke sa to nepodarilo od 10. januára 2017, keď v ďalšom rakúskom stredisku Flachau uspela Švédka Frida Hansdotterová, ktorá už ukončila kariéru.

„Je to neuveriteľné a úžasné. Na tomto mieste som išla moje prvé preteky vo SP a nikdy som si nepredstavovala, že by som tu mohla sláviť aj moje prvé víťazstvo. Ďakujem môjmu tímu, vyžiadalo si to veľa práce. V uplynulom období sme sa výrazne posunuli, bol to perfektný deň a pomohlo mi aj to, že trať druhého kola staval môj tréner,“ vyznala sa vo vysielaní Eurosportu úradujúca olympijská víťazka v kombinácii, ktorá sa vo SP dostala na pódium v slalome, super-G, zjazde i kombinácii.

[ad][/ad] 

Po prvom kole na šiestej priečke

Po pondelňajších problémoch s vetrom museli organizátori o deň neskôr nachystať trať po napadnutí čerstvého snehu. Vlhová zvíťazila v oboch predchádzajúcich tohtosezónnych slalomoch, vrátane minulej zimy dokonca v piatich za sebou. So štartovým číslom 4 sa však v prvom kole nevedela zžiť s traťou.

Náročnú zavretú pasáž hneď po štarte ešte prešla bez viditeľnejšej chyby, no medzi prvým a druhým medzičasom sa nechala rozhodiť z rytmu, pri niektorých bránach príliš tlačila a do oblúkov potom nasadzovala s oneskorením až do cieľa. Po prvom kole figurovala až na šiestej priečke. Za priebežne vedúcou Shiffrinovou zaostávala o 89 stotín sekundy. Gisinová sa zaradila na druhé miesto s minimálnym odstupom 0,02 s, Liensbergerová bola tretia (+0,32 s).

Druhé kolo pod umelým osvetlením absolvovala Vlhová na maximálne riziko a na rozdiel od prvého dokázala typický agresívny štýl skĺbiť s úspornou stopou. Vo výsledkovej listine sa posunula pred Švajčiarku Wendy Holdenerovú i Rakúšanku Katharinu Truppeovú, no Liensbergerová predviedla najrýchlejšiu jazdu druhého kola a k riskovaniu donútila zostávajúce súperky.

Nemala na prvú trojku 

Gisinovej to vyšlo, hoci na jednom medzičase klesla do červených čísiel, v závere nabrala rýchlosť a dostala sa do vedenia. Shiffrinová sa už na vrchu dostala do záklonu, stratila rytmus a po ďalších chybách skončila tretia, z pódia odsunula Vlhovú.

„Samozrejme, že som spokojnejšia ako po prvom kole. Keď som však pozerala preteky do konca, uvedomila som si, že som nemala na prvú trojku. Lyžiarky v nej podali maximálny výkon. Sedelo to skôr pretekárkam, ktoré jazdia čisto a vedia púšťať lyže. Som rada, že som si zlepšila pozíciu, aj štvrté miesto je dobré. Spokojná som najmä s druhou jazdou, nebolo to jednoduché po tom, ako som pokazila prvú. V červenom drese odo mňa každý očakáva víťazstvo, bol to boj,“ povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS. Udržala sa na čele celkového poradia prestížneho seriálu aj hodnotenia slalomu, v oboch klasifikáciách je jej najbližšia prenasledovateľka Gisinová.

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Aký je váš názor?

#Spravodajstvo#Košice

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články