V Košiciach horel autobus, stál pri zastávke v Starom Meste
V pondelok popoludní vypukol požiar autobusu na Bačíkovej ulici v košickom Starom Meste. Vozidlo podľa informácií zverejnených vodičmi v skupine Dopravný servis KS, KE stálo v blízkosti zastávky MHD smerom do centra mesta. Na mieste zasahovali hasiči.

META/ P.J.

Zatiaľ nie je známe, či sa v čase vzniku požiaru nachádzali v autobuse aj cestujúci, ani čo mohlo byť príčinou požiaru. Okolie miesta je podľa svedkov zadymené a pohyb áut aj chodcov je obmedzený. Vodiči, ktorí tadiaľ prechádzali, upozorňujú na situáciu na cestách. Zasahujúce zložky neuviedli doposiaľ žiadne podrobnosti o rozsahu škôd ani prípadných zraneniach.
Správu budeme aktualizovať.
Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky vrátane príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Po príchode polície už hasiči pracovali na likvidácii požiaru. V čase ich zásahu sa v autobuse nenachádzali žiadne osoby, všetci cestujúci stihli vystúpiť včas, bez akýchkoľvek zranení.
Podľa predbežného zistenia zisťovateľa príčin požiarov bola príčinou vzniku požiaru technická porucha. Udalosť nebola ďalej predmetom vyšetrovania zo strany Policajného zboru a riešil ju HaZZ ako technickú udalosť bez trestnoprávneho charakteru.
Zdroj:(KRPZ KE)
Najnovšie články

Vláda Roberta Fica prežila hlasovanie o dôvere. Opozícia hovorí o fraške a chýbajúcom pláne

Kooperačná rada UMR schválila ďalších 21 investičných zámerov

Letná romanca zo Zemplínskej šíravy: Do kín mieri nový slovenský film Posledná sezóna


