20-ročného mladíka pobodali v lese pri Luníku IX
Košická polícia vyšetruje ďalší závažný násilný incident. V lese neďaleko sídliska Luník IX bol pobodaný 20-ročný mladík. Podľa doterajších zistení mal útočiť jeho rovesník, ktorý ho viackrát bodol nožom. Zranený mladík bol s viacerými reznými ranami prevezený do nemocnice, páchateľa krátko po incidente zadržali.
Podľa portálu noviny.sk k útoku došlo v lesnom poraste pri sídlisku, odkiaľ sa zranený pokúsil ujsť a privolať pomoc. Miestni obyvatelia uviedli, že na miesto incidentu dorazili ako prví svedkovia z blízkej bytovky, pričom jeden z príbuzných obete potvrdil, že po príchode videl rozsiahle stopy krvi. Vzápätí sa dozvedel, že páchateľ sa pohyboval smerom k mestskej časti Myslava, a na vlastnú päsť sa pokúsil podozrivého vystopovať.
Podľa obyvateľov sídliska mali byť mladík a podozrivý, ktorého identifikovali ako Frederika, pred útokom v písomnom kontakte. Neskôr sa osobne stretli, no došlo k hádke, počas ktorej údajne Frederik vytiahol nôž a viackrát zaútočil. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR informovalo, že na miesto útoku bola vyslaná ambulancia rýchlej lekárskej pomoci. Zranený 20-ročný muž bol po prvotnom ošetrení hospitalizovaný so zraneniami na krku a zápästí. Po stabilizácii bol prepustený do domáceho liečenia.
Podozrivého mladíka zadržala polícia v susednej mestskej časti. Podľa svedkov pôsobil ako osoba pod vplyvom drog a bol v silne rozrušenom stave. Uviedli tiež, že v prípade, ak by sa zranenému nepodarilo utiecť, následky mohli byť fatálne. Na mieste činu zasahovali policajti aj kriminalistický technik, ktorý zaistil stopy a dôkazy. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pokusu o vraždu.
Odporúčané články
V Košickom kraji sú cesty zjazdné, no zasnežené. Ako na sociálnej sieti priblížilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach, v samotnej metropole východu sú cesty zjazdné, no v celom meste sneží a na vozovkách sa tvorí súvislá vrstva snehu.
Na ceste II/582 v smere z Michaloviec na obec Vinné došlo včera v ranných hodinách k vážnej dopravnej nehode osobného motorového vozidla, ktorú sprevádzal aj následný požiar. Nehoda sa stala v pravotočivej zákrute, kde vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy aktuálnemu stavu a povahe vozovky.
Polícia pátra po 15-ročnom Erikovi Mašľárovi z mestskej časti Košice II, ktorý bola 5. januára 2026 nahlásený ako nezvestný.