ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ! Ďalší vodiči v Košickom kraji pod vplyvom
V posledných dňoch polícia v Košickom kraji odhalila ďalších vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Štvrtok večer (15. augusta) priniesol zadržanie vodiča vozidla Škoda Fabia v obci Strážne (okr. Trebišov), ktorý nielenže porušil doživotný zákaz viesť motorové vozidlá, ale bol aj výrazne pod vplyvom alkoholu.

META/Polícia SR – Košický kraj

Policajti oddelenia železničnej polície Čierna nad Tisou si vodiča všimli počas bežnej služby. Vďaka svojej miestnej znalosti vedeli, že tento muž má uložený doživotný zákaz viesť motorové vozidlá, no napriek tomu sa odvážil sadnúť za volant. Po zastavení vozidla a kontrole dokladov policajti zistili, že vodič nemá vodičský preukaz pri sebe. Následná lustrácia v systémoch Ministerstva vnútra SR potvrdila, že vodič má skutočne zakázané viesť akékoľvek motorové vozidlá.
Ako by toho nebolo dosť, dychová skúška ukázala, že vodič mal v dychu 1,47 mg/l alkoholu, čo zodpovedá 3,06 promile. Vodič bol okamžite zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.
Ďalší prípad sa stal 14. augusta v Michalovciach, kde vodič Škody Fabia narazil pri cúvaní do vozidla Citroen na parkovisku. Policajná dychová skúška u vodiča potvrdila prítomnosť alkoholu v dychu, konkrétne 0,94 mg/l (1,96 promile). Aj tento vodič skončil v cele policajného zaistenia a sudca mu udelil zákaz viesť motorové vozidlá na 66 mesiacov.
Zdroj: (TS, KRZP KE)
Najnovšie články

Kooperačná rada UMR schválila ďalších 21 investičných zámerov

Letná romanca zo Zemplínskej šíravy: Do kín mieri nový slovenský film Posledná sezóna

Most pri Ludvíkovom dvore v Košiciach prejde komplexnou modernizáciou

Žltý lístok zažíva revolúciu: Doporučenú zásielku si už môžete vyzdvihnúť aj v BalíkoBOXe
Súvisiace články

Dve osoby mali prinútiť ženu prepísať majetok za viac ako 500.000 eur

Zlodej na Spiši okradol týrané matky s deťmi, z charity odniesol tisíce eur

