Hrdinský čin policajtov: ZACHRÁNILI muža pred udusením
Príslušníci z oddelenia železničnej polície zachránili muža, ktorému hrozilo udusenie. Na miesto boli privolaní hasiči, záchranná zdravotná služba a zároveň policajti požiadali ŽSR o vyskratovanie elektrického vedenia nad vozňom.

Polícia prijala 10. augusta vo večerných hodinách telefonické oznámenie, že v stanici Kuzmice je odstavený nákladný vlak, ložený prachovou železnou rudou, do ktorého mala pri jeho odchode zo stanice Michaľany naskočiť osoba.
,,Policajti po príchode začali prehľadávať nákladné vozne, nakoľko boli ložené železnou rudou pieskovej konzistencie a hrozilo nebezpečenstvo prepadnutia, či zasypania osoby a jej následného udusenia,” uvádza polícia na svojej sociálnej sieti.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Na Šírave sa zrazili dva člny. Na palube boli aj tri deti (FOTO)
Zasypaný bol 27-ročný muž
Príslušníci oddelenia železničnej polície pri spozorovaní osoby čiastočne zasypanej v jednom z vozňov ležiacej tvárou v rude zisťovali, či javí známky života. ,,Osoba sa nehýbala a nereagovala. Po vyskratovaní spoločne so zamestnancom ŽSR začali uvoľňovať dvere vozňa a lopatami odsypávať železnú rudu,” objasňuje polícia.
Po vytiahnutí osoby jej poskytli prvú pomoc a následne sa 27-ročného muža po viacdňovej hospitalizácii podarilo zachrániť.
Policajt mimo služby zachránil osobu pred prichádzajúcim vlakom
Polícia Slovenskej republiky ešte v júni tohto roka informovala na sociálnej sieti o hrdinskom čine svojho kolegu, policajta oddelenia sprevádzania vlakov Košice, ktorý po skončení svojej služby čakal na železničnej stanici Košice na svoj vlak domov.
,,Počas čakania zrazu začul krik ľudí na prvom nástupišti, že sa nejaká osoba pohybuje po koľaji, presne po tej, po ktorej prichádzal vlak,” uvádza polícia.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Medzi Košicami a Kysakom bude niekoľko mesiacov obmedzená vlaková doprava
Na základe započutého začal policajt okamžite konať a skočil do koľajiska pred prichádzajúci vlak. Osobu vytiahol mimo traťovú koľaj, čím zabránil zrážke osoby s vlakom. Vďaka pohotovej reakcii policajta tak nikto neutrpel žiadne zranenia ani ujmu na živote.

(NM)
Odporúčané články

V pondelok 10. júna v podvečerných hodinách došlo na križovatke ciest I/16 a miestnej komunikácie v obci Turňa nad Bodvou k vážnej dopravnej nehode dvoch vozidiel. Incident si vyžiadal niekoľko zranených, pričom jedna osoba musela byť transportovaná do nemocnice leteckou záchrannou službou.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil v rámci akcie Funeral deväť osôb vrátane jedného policajta zo spáchania trestných činov súvisiacich so zločineckou skupinou, všeobecným ohrozením, vydieraním, poškodzovaním cudzej veci, porušovaním domovej slobody a nepriamou korupciou.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Michalovce zaistili počas nočnej zmeny v rámci mobilného colného dohľadu zásielku podozrivých parfumov. Vozidlo s rumunskou poznávacou značkou zastavili colníci v noci na východe Slovenska.