Lúpež v Štítniku má pokračovanie. Polícia obvinila ďalšie tri osoby
Vyšetrovanie brutálnej lúpeže, ku ktorej došlo v apríli 2024 v obci Štítnik (okres Rožňava), má pokračovanie. Policajní vyšetrovatelia z odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinili ďalších troch mužov, ktorí sa podľa zistení podieľali na organizovaní a vykonaní útoku.

Trojica páchateľov, oblečená v maskáčovom oblečení s viditeľným nápisom “Polícia”, vtrhla na pozemok rodinného domu, kde spútala majiteľa a jeho manželku. Obom nasadili na hlavu kukly a žiadali od nich hotovosť vo výške 1 milión eur. Nakoniec si odniesli 2 600 eur z peňaženky a 16 000 eur z trezora. Po lúpeži z miesta činu ušli. Už v apríli tohto roka polícia obvinila troch mužov, ktorí sa na samotnej lúpeži zúčastnili. Ďalšie vyšetrovanie však ukázalo, že do skutku bolo zapojených viac osôb.
26-ročný Alexander, ktorý sa nachádzal priamo na mieste činu, bol obvinený zo zločinu lúpeže a porušovania domovej slobody, oba skutky spáchané formou spolupáchateľstva. Za duchovného otca celej akcie považuje polícia 68-ročného Mikuláša, ktorý údajne prišiel s plánom získať milióny eur z domu poškodeného. Plán predostrel 32-ročnému Marekovi, ktorý následne sprostredkoval kontakt na ďalších vykonávateľov.
Mikuláš a Marek boli obvinení z lúpeže a porušovania domovej slobody, pričom skutky sa im kladú za vinu formou účastníctva – návodu a pomoci. Obaja muži už boli vzatí do vyšetrovacej väzby, ktorú na návrh polície schválil sudca. Vyšetrovanie naďalej pokračuje. Polícia preveruje aj ďalšie súvislosti a osoby, ktoré sa mohli na skutku podieľať.
(KR PZ Košice)
Odporúčané články

Košickí policajti upozorňujú na zvýšené riziko dopravných nehôd motocyklistov počas letnej sezóny. Podľa štatistík za prvých sedem mesiacov roka 2025 zavinili vodiči motoriek v kraji 35 dopravných nehôd, čo je o štyri viac než vlani.

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zrealizovali zásah proti drogovej trestnej činnosti. Priamou distribúciou zakázaných látok bola prichytená 32-ročná žena, ktorú na mieste zadržali a obmedzili na osobnej slobode.

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky Košice zasahovala pri neobvyklej situácii na jednom zo sídlisk v meste. Počas hliadkovej služby dostali policajti správu, že na balkóne bytového domu stojí staršia žena a volá o pomoc.