Mestská polícia v Košiciach odhalila nelegálny odber elektriny
V nedeľu 12. januára 2025 vo večerných hodinách, sa hliadke Mestskej polície Košice podarilo odhaliť neoprávnený odber elektrickej energie z pouličného osvetlenia na Slavkovskej ulici.
Mestská polícia bola informovaná o nesvietiacej lampe pouličného osvetlenia a podozrivom kábli pripojenom k lampe. Po príchode na miesto príslušníci potvrdili, že kábel bol nelegálne zapojený do pouličnej lampy a smeroval k elektrickému ohrievaču v neďalekej garáži.
Na mieste bol zadržaný muž, ktorý je podozrivý zo spáchania trestného činu neoprávneného odberu elektrickej energie a poškodenia verejne prospešného zariadenia. Prípad bol odovzdaný Policajnému zboru SR na ďalšie vyšetrovanie.
Zdroj:(META/Mestská polícia Košice)
Odporúčané články
Tragická dopravná udalosť, pri ktorej zomrel 59-ročný vodič kamiónu, sa stala v skorých ranných hodinách na ceste I/16 pri obci Slavec v okrese Rožňava. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.
Vedúca pošty mala dvoch klientov okradnúť dokopy o 11.200 eur. Michalovský vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil 38-ročnú ženu zo zločinu podvodu.
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 72-ročnom Josefovi Tobim z okresu Košice-okolie. Muž je oficiálne vedený ako nezvestná osoba od nedele 26. apríla 2026.