Mladík sa vkradol do domu dvakrát po sebe. Nezobral však iba peniaze
Pred týždňom v pondelok (14.8.) dopoludnia ktosi vošiel do interiéru jedného z rodinných domov v obci Slovenské Nové Mesto.
V komode, nachádzajúcej sa v hale domu, našiel peňaženku a v nej 50 eurovú finančnú hotovosť a 1.000 maďarských forintov. Potom vošiel do kuchyne, a do kufra, ktorý v dome našiel, si na cestu zbalil niekoľko fliaš rôzneho alkoholu, dezerty a kávu. Pravdepodobne však nezobral všetko, čo chcel, pretože do toho istého domu sa hneď na druhý deň popoludní opäť vrátil.
Tentokrát dostal chuť na 5-putňové tokajské vínko, niekoľko fliaš domáceho destilátu a sektu. A asi pri tom všetkom aj vyhladol, a tak zjedol čokoládu a oškvarky, ktoré našiel v chladničke. Všetko pekne pobalil do tašky, ktorú našiel, a opäť sa nebadane z domu vytratil.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: V MČ Západ museli evakuovať 40 ľudí. Požiar vážne zranil jednu osobu (FOTO)
Trebišovským policajtom sa aj vďaka ich výbornej spolupráci s maďarskými kolegami, po zhromaždení a vyhodnotení dôkazovej situácie podarilo zistiť, že nepozvaným návštevníkom bol v tomto prípade 25-ročný štátny príslušník Maďarskej republiky.
Hrozí mu až 5 rokov
Získaná dôkazná situácie umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove muža obviniť v oboch prípadoch z prečinu porušovania domovej slobody. Trebišovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Trebišove akceptoval, a muž si tak v prípade dokázania viny môže za mrežami posedieť jeden až 5 rokov.
Zdroj: KR PZ KE
Odporúčané články
V Košiciach došlo v stredu (11. marca) k incidentu, po ktorom skončil muž s vážnymi zraneniami v nemocnici. Podľa dostupných informácií ho mala počas konfliktu bodnúť mladá žena ceruzkou.
V obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves zasahovali v piatok (6. marca) ráno policajti pri vážnom násilnom incidente v jednej z miestnych bytoviek. Podľa prvotných informácií mal muž bodnúť svojho strýka do hrudníka a ruky. Zraneného následne previezli do nemocnice v Spišskej Novej Vsi.
Polícia Slovenskej republiky upozorňuje občanov na obmedzenie prevádzky oddelenia dokladov v okrese Košice-okolie. Pracovisko bude v pondelok 16. marca 2026 fungovať v obmedzenom režime z personálnych dôvodov.