Policajti v Košiciach pomáhajú predísť PODVODOM NA SENIOROCH! (FOTO)
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach pokračuje v celoslovenskom preventívnom programe „Seniori, zbystrite pozornosť“, ktorý realizuje už druhý rok v spolupráci so Slovenskou poštou, a. s.
Program sa zameriava na zvýšenie ostražitosti a bezpečnosti seniorov, ktorí sú častým terčom podvodníkov. Policajní preventisti komunikujú s dôchodcami a upozorňujú ich, aby boli obozretní voči osobám, ktoré nepoznajú, keďže mnohé pokusy o kontakt môžu byť motivované snahou o podvod a zisk ich úspor alebo cenností.
Košickí policajti v poslednom období zaznamenali niekoľko prípadov, pri ktorých seniori prišli o svoje úspory. V dvoch incidentoch podvodníci vystupovali ako príbuzní alebo falošní policajti, čím dôverčivých seniorov pripravili o celkovo takmer 120 000 eur. V niektorých prípadoch použili metódu, pri ktorej dôchodcov oslovili s vymyslenou historkou o finančnej tiesni ich príbuzných, zatiaľ čo v iných prípadoch sa vydávali za policajtov. Cieľom preventívnej kampane je preto poukázať na riziká, ktorým sú seniori vystavení, a poskytnúť im rady, ako rozoznať podvodné konanie.
Galéria
Odporúčané články
Polícia pátra po vodičovi, ktorý vo štvrtok večer zrazil chodkyňu na Slaneckej ceste a z miesta nehody ušiel. Incident sa stal 23. októbra krátko po 20. hodine.
V skorých ranných hodinách v nedeľu 19. októbra 2025 zasahovala hliadka Mestskej polície Košice na Idanskej ulici, kde zastavila osobné motorové vozidlo po tom, ako vodič porušil pravidlá cestnej premávky.
Polícia pátra po 14-ročnej Lukrécii B. z mestskej časti Košice II, ktorá bola 16. októbra 2025 nahlásená ako nezvestná.


