Policajti zastavili vodičku pod vplyvom alkoholu
Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti informovala o vodičke, ktorá šoférovala pod vplyvom alkoholu.

Príslušníci policajného zboru Slovenskej republiky zastavili v pondelok (20. 2.) v ranných hodinách 42-ročnú vodičku, ktorá viedla motorové vozidlo značky Peugeot od mesta Michalovce smerom na mesto Sobrance. Polícia vodičku zastavila v obci Zalužice, kde ju hliadka skontrolovala. Počas kontroly bola vodička podrobená aj dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Vodička “nafúkala” 0,82 mg/l, čo je v prepočte 1,71 promile.
“Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vodičke vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” uviedla polícia.
Akcia REFLEX trvá aj naďalej
Policajná dopravno-bezpečnostná akcia “REFLEX” trvá na území Košického kraja od začiatku februára a potrvá až do jeho konca. “V teréne je viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov, ktorí sú na miestach, kde dochádza k dopravným nehodám s následkom na živote a zdraví,” informovala polícia.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Vodič odstavil auto na krajnici, následne do neho narazil druhý vodič (FOTO)
Počas tejto akcie sa príslušníci Policajného zboru zameriavajú prioritne na kontrolu dodržiavania rýchlosti jazdy, ale taktiež na kontrolu dodržiavania povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke. Policajti sa zameriavajú najmä na povinnosť reflexného označenia chodcov v čase zníženej viditeľnosti. Taktiež kontrolujú spôsob pohybu chodcov v obci aj mimo obce.
“Cieľom opatrenia polície v dohľade nad cestnou premávkou je zníženie počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví,” dodala Polícia Slovenskej republiky.
(ZL)
Odporúčané články

Polícia v Košickom kraji vykonala v pondelok ráno (14.7.2025) rozsiahlu osobitnú dopravnú kontrolu zameranú na vodičov pod vplyvom alkoholu a iných návykových látok. V čase od 5:00 do 8:00 podrobili príslušníci Policajného zboru 2 748 vodičov dychovej skúške. Pozitívne výsledky sa preukázali u 13 z nich, pričom u troch vodičov bola nameraná hodnota vyššia ako 1 promile.

Protizločinecká jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite spustila v pondelok ráno rozsiahlu operáciu s krycím názvom „FUNERAL“. Cieľom zásahov bola eliminácia aktivít zločineckých skupín na východnom Slovensku. Do akcie sa zapojilo viac ako 400 policajtov a zadržaných bolo niekoľko podozrivých osôb.

V uliciach Spišskej Novej Vsi dnes začal 70. ročník tradičných Spišských trhov, ktoré potrvajú až do nedele 20. júla 2025. Ako upozorňuje polícia, počas podujatia dôjde k výrazným dopravným obmedzeniam, zvýšeným bezpečnostným kontrolám a posilnenej prítomnosti hliadok v teréne.