Polícia upozorňuje na cvičenie záchranných zložiek v Košiciach
V piatok 16. mája 2025 sa v areáli Strednej odbornej školy Policajného zboru na Južnej triede 50 uskutoční plánované cvičenie príslušníkov Policajného zboru v spolupráci s ďalšími zložkami integrovaného záchranného systému (IZS).
Cvičenie bude prebiehať od 7.00 do 15.00 h a súčasťou budú aj presuny záchranných zložiek a simulované zásahy. Uskutoční sa v čase rannej a popoludňajšej dopravnej špičky, preto polícia vyzýva verejnosť na zvýšenú opatrnosť a trpezlivosť. Zmyslom cvičenia je preveriť pripravenosť a vzájomnú súčinnosť jednotlivých zložiek IZS, ako aj schopnosť koordinácie v prípade mimoriadnych udalostí. Polícia zároveň ubezpečuje obyvateľov, že ide o plánovaný nácvik a dôvod na paniku nie je. Verejnosť je vyzývaná, aby zachovala pokoj a dodržiavala pokyny príslušníkov počas pohybu v okolí areálu školy. Cieľom organizátorov je minimalizovať dopad cvičenia na bežný chod mesta.
Zdroj:(META/Polícia SR – Košický kraj)
Odporúčané články
Košickí kriminalisti intenzívne pracujú na objasnení ozbrojenej lúpeže, ku ktorej došlo 4. decembra popoludní v centre Košíc. Polícia preverila viacero vyšetrovacích verzií, no totožnosť páchateľa sa doposiaľ nepodarilo zistiť. Z tohto dôvodu sa obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri jeho identifikácii.
Muž prešiel s traktorom cez plot rodinného domu a z miesta odišiel, po dolapení policajtmi nafúkal cez tri promile.
Polícia pátra po 14-ročnej Barbare G. z Krásnohorského Podhradia, ktorá je od piatka 21. novembra nezvestná. Dievča odišlo ráno do školy, no po prvej vyučovacej hodine ju opustila s tým, že ide k lekárke. K lekárke však neprišla a nevrátila sa ani domov.