Polícia v Košiciach a okolí skontrolovala desiatky obchodov aj SBS pracovníkov
Polícia v Košickom kraji zintenzívnila svoju prítomnosť pri maloobchodných prevádzkach s cieľom zvýšiť bezpečnosť zákazníkov aj personálu. Podnetom bol incident z konca augusta, keď sa v jednej z košických predajní pokúsila žena odcudziť tovar a jej spoločník poškodil sklenené dvere pri úteku.
Rozbité črepiny pritom zranili vedúcu predajne. V prípade polícia začala trestné stíhanie. Do preventívno-bezpečnostnej akcie sa zapojilo takmer 90 policajtov, ktorí počas dvoch etáp skontrolovali 110 predajní v celom kraji. Námatkovo preverovali osoby v okolí aj priamo vnútri prevádzok, spolupracovali so SBS a riešili päť priestupkov krádeže. Zároveň sa im podarilo odhaliť osobu, ktorá nenastúpila na výkon trestu. Policajti skontrolovali aj takmer 40 pracovníkov súkromných bezpečnostných služieb, pričom preverovali spôsob ich činnosti a aj to, či nevykonávajú prácu pod vplyvom alkoholu. „Bezpečnosť v obchodoch nie je len o SBS. Ak zbadáte podozrivé správanie, neváhajte volať 158,“ upozorňuje polícia.
Galéria
(META/ Polícia SR – Košický kraj)
Odporúčané články
Na ceste medzi obcami Slanské Nové Mesto a Zemplínska Teplica v okrese Trebišov došlo dnes krátko po 9.30 hodine k vážnej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala ľudský život.
Na ceste II/582 v smere z Michaloviec na obec Vinné došlo včera v ranných hodinách k vážnej dopravnej nehode osobného motorového vozidla, ktorú sprevádzal aj následný požiar. Nehoda sa stala v pravotočivej zákrute, kde vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy aktuálnemu stavu a povahe vozovky.
Polícia pátra po 15-ročnom Erikovi Mašľárovi z mestskej časti Košice II, ktorý bola 5. januára 2026 nahlásený ako nezvestný.